Skip to content

Švenčiame Tarptautinę muziejų dieną!

Gegužės 18 dieną visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė muziejų diena.


Šiais metais profesinę šventę minime dalyvaudami virtualiame nacionaliniame projekte „Lietuvos muziejų fenomenai“, subūrusiame per septyniasdešimt Lietuvos muziejų ir jų padalinių.

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) ir Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus (ICOM-LT) valdybos inicijuotas projektas kviečia „atrasti“ ir pažinti Lietuvos istoriją, kultūros ir technikos paveldą, gamtą ir meną per išskirtinius eksponatus.

„Šis projektas puikiai dera su Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM), pagrindinės Tarptautinės muziejų dienos iniciatorės, paskelbta šiemetės šventės tema – „Muziejai lygybės labui: įvairovė ir įtrauktis“. Pažindami siužetuose pristatomus unikalius eksponatus, Lietuvos žmonės galės įsitikinti, koks įvairus, įdomus ir dar „neatrastas“ mūsų šalies muziejų pasaulis, kuriame gausu kultūrinio gėrio ir nuostabių savo darbui atsidavusių specialistų“, – sako ICOM-LT pirmininkė dr. Jolanta Karpavičienė ir tikisi, kad projektas Lietuvos žmones paskatins ieškoti kultūrinės tapatybės ir šią vasarą „gyvai“ aplankyti kuo daugiau šalies muziejų.

Kviečiame susipažinti su muziejų eksponatais – simboliais Youtube kanale.

https://youtu.be/XZIeDc2GHzo
Skip to content