Skip to content

„Teslos akademijos“ vasaros dienos stovykla – naujoje Virsmo salėje ir stogo terasoje

Liepos 24–28 d. Energetikos ir technikos muziejus (ETM) kviečia 14–17 m. moksleivius į „Teslos akademijos“ vasaros dienos stovyklą buvusioje Vilniaus miesto centrinėje elektrinėje.

Stovyklos dalyviai lankysis naujoje modernioje ekspozicijoje Virsmo salėje, kur generuos, kaups ir vartos energiją bei sužinos apie alternatyvius energijos gamybos būdus. Išbandę elektronikos, chemijos, fotografijos ir mechanikos dirbtuves bei kūrybines veiklas, aktyvų laisvalaikį leis lauke, muziejaus stogo terasoje, o naujas draugystes sustiprins komandos formavimo žaidimai,. Registracija – jau atvira.

Vasaros dienos stovyklą ves ETM gidai-edukatoriai, kasdien įtraukiančiais mokslo dėsniais sudominantys moksleivius iš visos Lietuvos. ETM Teslos dirbtuvėje ištisus metus veikia techninės kūrybos būrelis „Teslos akademija“. Kasmet čia veikia ir projektas „Upcycling: prikelk seną elektroniką naujam gyvenimui!“, kurio metu vyresniųjų klasių studentai kuria naujus interaktyvius eksponatus.

„Teslos akademija“

◾ Stovyklos dalyviai susipažins ir išmoks naudotis muziejaus dirbtuvių įranga: 3D spausdintuvais, trimačio vaizdo skaitytuvu, plataus formato ploteriavimo aparatu, elektronikos įranga, pasiskirstę į grupeles eksperimentuos. Edukacijų metu pagamins bateriją, lemputę, variklį ir mažą saulės jėgainę.

◾ ETM fotografijos dirbtuvėse įkurtas nuotraukų ryškinimo kambarys, kuriame, edukacijos „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje metu“, išbandome camera obscura. Komandas stiprins aktyvūs žaidimai: monstras ir žmonių virvė, žvaigždė su virve, spagečių tiltas ir kiti.

◾ Naujoje Virsmo salėje sužinome viską apie energijos gamybą, kaupimą, perdavimą, vartojimą ir modernius inžinerinius sprendimus: dirbtinį intelektą, programavimą bei technologijas, kurios bus naudojamos ateityje. Virsmo salėje kiekvienas eksponatas yra interaktyvus: čia stovyklautojai sugros žaibais arba saulės baterijomis, pakels save ar draugą į orą, o Van der Graafo generatorius sugeneruos elektros krūvį ant odos ir plaukų.

◾Atnaujintuose moksliniuose eksperimentuose laikome ugnį delne, sukuriame ugnies viesulą, pasigaminame ir kietą, ir skystą NeNiutoninį skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps… bespalviu? Įtraukiantys eksperimentai – naudojant paprastas, buityje randamas medžiagas, paaiškina sudėtingus fizikos dėsnius paprastai ir įdomiai.

Van der Graafo generatorius

Stovyklos diena:

10.00 – atvykimas, susipažinimas
10.15 – ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai
11.45 – komandos formavimo žaidimai
13.00 – pietūs
14.00 – moksliniai eksperimentai
14.45 – techninės kūrybos dirbtuvės
17.00 – edukaciniai užsiėmimai
18.30 – dienos aptarimas su vadovais, vykstame namo

Virsmo salė

Kodėl verta stovyklauti ETM ir Liepkalnyje?

◾ Muziejaus dirbtuvės aprūpintos naujausia įranga, čia vyksta integruoti inžinerijos, elektronikos, programavimo užsiėmimai, derinami su kultūros švietimu ir mokymusi per praktiką;

◾ Dėmesys kiekvieno dalyvio poreikiams bei žinioms – ir individualus, ir komandinis darbas, stovyklą veda kompetentingas vadovas – VILNIUS TECH elektronikos inžinierius, „Teslos akademijos“ kuratorius Andžej Kuldoš;

◾ Veiklos vyksta ne tik viduje, bet ir lauko erdvėse.

Moksliniai eksperimentai

Stovyklos pamaina:
Liepos 24–28 d., kasdien nuo 10.00 iki 18.30 val.

Stovyklautojų amžius:
14–17 m.

Maitinimas:
Pietūs, užkandžiai tarp veiklų, gėrimai.

Stovyklos kaina:

285 Eur (200 Eur, įskaičius Vilniaus miesto savivaldybės subsidiją);
Socialiai remtiniems vaikams – 135 Eur (50 Eur, įskaičius Vilniaus miesto savivaldybės subsidiją). Vietų skaičius ribotas.

Į kainą įskaičiuota:
Ekskursijos, Tesla šou, pramogos;
Elektronikos dirbtuvių edukatoriaus pamokos, dirbtuvių priemonės ir medžiagos;
Pietūs, užkandžiai, gėrimai.

Stovyklos vieta:
Rinktinės g. 2, Vilnius;

Informacija pasiteiravimui:
Stovyklos kuratorius – Andžej Kuldoš, [email protected], 860138397.
Registracija.

ETM stogo terasa

Vasaros dienos stovyklą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Skip to content