Skip to content

Unikalaus albumo I+II=III „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“ pristatymas

Spalio 21 d. Energetikos ir technikos muziejuje kompozitorius Donatas Bielkauskas-Donis pristatys naują albumą „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“. Kartu su juo koncertuos industrinės ir elektroninės muzikos kūrėjai Audrius Šimkūnas-Sala, projektas NULIS:S:S:S ir McKaras.

„Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“ – ypatingos koncepcijos albumas, apibendrinantis ir jungiantis D. Bielkausko 20 metų kūrybą. Kartu su juo albumo muziką gyvai atliks Kristijonas Lučinskas-Driezhas ir perkusininkas Viktoras Rubežas.

Albumo autorius kelia ekologijos klausimus, kurie aktualūs kiekvienam miestui – tai pramoninės, techninės atšiaurios miesto pusės ir natūralios gamtinės aplinkos, kokioje norėtų gyventi žmonės, susitikimas. Projekto pavadinime koduojama dingstis – ieškoti ir atrasti bendrą vardiklį tarp industrinio uostamiesčio ir jame gyvenančios bendruomenės, kaip galimų gamtos sąjungininkų.

Šių dviejų, dažnai prieštaringų ir nesusikalbančių polių, santykį įgarsina Donato įrašytas ir sukomponuotas eksperimentinės ambientinės, industrinės, triukšmo ir folko muzikos garsynas. Muzika sklinda dvejomis skirtingomis kryptimis, persiliedama arba atsiskirdama, o klausytojas, keisdamas vietą, gali pats „miksuoti“ savo patyrimus.

Albumo pagrindas – Klaipėdos garsovaizdžio panorama, susidedanti iš stipraus, dieną naktį netylančio uosto dirgiklio ir inspiruojančios judrios estetikos, kurios organiškiausia dalis – judantis vanduo: mariomis ir jūra plaukiantys laivai, vėjas ir daugybė logistinių linijų. Kitoje pusėje – šviesus, skaidrus ambient, autorinė D. Bielkausko muzika, minimalistinės pamario fokloro interpretacijos, gamtos gyvybė.

Leidinį sudaro du skirtingo turinio kompaktiniai diskai (bendra skambėjimo trukmė – 84 min.). I ir II garso takeliai sudera tarpusavyje taip, kad juos galima klausyti atskirai arba abiejų kartu. Klausytojas kompaktinėje plokštelėje randa QR kodą, kuris nukreipia į trečiąjį garso takelį – abiejų dalių garsyną autoriaus sulietą į vieną kūrinį. Tokia muzikinės kompozicijos pateikimo forma dar neturi atitikmenų eksperimentinės muzikos praktikoje.

I+II=III albumą išleido leidykla „Dangus“.

Pirmieji 100 klausytojų, įsigiję renginio bilietus, dvigubą albumą gaus nemokamai.

Jo klausykite čia.

Skip to content