Skip to content

Vasario 14 – „Vilniaus Energijos“ koncertas su specialiaisiais efektais

Vasario 14 d. Energetikos ir technikos muziejus švenčia 21-ąjį gimtadienį – modernioje ekspozicijoje, Virsmo salėje, šokiruojantį žaibų koncertą surengs „Vilniaus Energija“.

Avangardinio repo ir alternatyvios elektroninės muzikos duetą sudaro Žygimantas Kudirka ir Adas Gecevičius. Energingą pavadinimą jie pasirinko dėl tonizuojančios grupės muzikos. Tiesa, vilniečiai su grupės nariais retkarčiais susisiekia dėl… sąskaitų už elektrą.

Koncertą iliustruos video menininkės Astos Ostrovskajos vaizdo projekcijos. Dėl renginio specifikos Virsmo salėje galės apsilankyti ribotas klausytojų skaičius. Bilietus platina Paysera. Visa gimtadienio renginių programa – čia.

Žygimantas Kudirka ir Adas Gecevičius

– Kuris iš jūsų yra Vilnius, o kuris – energija? – klausėme Ž. Kudirkos.

– Čia – nedalomas vienetas. Abu esame iš Vilniaus (tiesa, aš – originalus vilnietis, Adas kilęs iš Druskininkų), ir abu koncertų metu naudojame elektros energiją – Adas iš savo įrenginių išspaudžia garso takelį, o aš savo vokalą gyvai efektuoju savais įrenginiais.

– Jei Vilniaus elektrinė nebūtų pastatyta prieš 121 metus (kas lėmė pramonės ir kultūros pakilimą), o vėliau – kokia dabar būtų muzika?

– Tuomet daugmaž dabar debiutuotų grupė „Kraftwerk“.

– Ar teko sulaukti klausimo, kaip grosite Teslomis, jei tai – elektromobilis?

– Grosime Tesla ritėmis, kas yra ne ką mažiau įspūdinga! Mūsų kūrinius papildys ne tik vizualizacijų projekcijos, bet ir plika akimi matomos elektros iškrovos, kurių partijas atliksime gyvai.

Bet prisiminus internete plaukiojančius vaizdus, kuriuose Tesla automobiliai liepsnoja šalikelėse, galima sakyti, kad ir Tesla ritės, ir Tesla automobiliai laido žaibus.

O kalbant apie automobilius, groti Tesla automobiliu irgi nebūtų taip jau netikėta. Kartu su Münpauzn prie buvusio Lietuvos kino teatro esame atlikę koncertą naudodami automobilį atviromis durimis kaip garso sistemą, taip pat – koncertą troleibuse, kurio maršrutą galėjome susidaryti patys, o klausytojai sulipo įvairiose stotelėse.

Nidos meno kolonijoje šiaip ne taip pavyko įvežti automobilį į parodų salę. Specialiai automobilio salonui sukūriau radijo pjesę, kuriai garso takelį kūrė Adas.

– Kokia yra labiausiai kreizi koncerto idėja, kurios dar neįgyvendinote?

– Kalbate su žmogumi, kuris yra atlikęs pasirodymus ant upės ir ant ežero paviršiaus, ir laive per audrą, ir troleibuse ar automobilyje. Ir apskritai, apie kurį mano projektą bekalbėtume, dviejų vienodų pasirodymų nebūna. Štai kad ir dabar – Energetikos ir technikos muziejuje grosime žaibais!

– Labiausiai kuriozinis nutikimas koncerto metu buvo…

– Kažkada turėjau pasirodymą viename festivalyje ir koncerto metu ant scenos užsilipo apsvaigusi mergina. Apsauga ir scenos darbuotojai kažkodėl sugalvojo, kad tai – grupės narė, ir nenukrapštė jos visą koncertą.

– Esate pasirodę Izraelyje, Islandijoje, Nyderlanduose. Kuo koncertas Honkongo publikai skiriasi nuo pasirodymo Lietuvoje?

– Tiek aš, kaip menininkas ar kaip Mesijus, tiek Adas su „Sheep Got Waxed“ ar kitais projektais, esame apkeliavę kone pusę pasaulio. Ne kartą grojome užsieniuose ir kartu, kaip „Vilniaus Energija“.

Mano atveju, labiausiai pasirodymai skiriasi tuo, kad užsienyje juos atlieku anglų arba dirbtinėmis, išgalvotomis kalbomis. Net ir su „Vilniaus Energija“ turime albumą „Astrology of EU“, kurio didžiąją dalį sudaro kūriniai anglų ir dirbtinėmis kalbomis. Pasiklausykite jo internete!

– Kodėl esate „Vilniaus Energija, o ne Vilniaus šilumos tiekėjas, vanduo ar komunalininkas?

– „Vilniaus šilumos tiekėjas“ ar „Vilniaus komunalininkas“ – labai jau ne sexy pavadinimai. Vandenys skamba gražiai, bet kadangi grojame energingą muziką, pasirinkome būti „Vilniaus Energija“.

– Kiek elektros (arba energijos) sunaudojate per koncertą?

– Mes patys pasikrauname energijos nuo klausytojų!

„Vilniaus Energijos“ pasirodymas Virsmo salėje – vasario 14 d., 20.30 val.

Skip to content