Skip to content

Vilniaus etninės kultūros centras kvies rišti sodus ir lieti žvakes

Liepkalnio Kalėdų miestelyje dalyvausiantis Vilniaus etninės kultūros centras savo stende kvies sudalyvauti edukacinėse veiklose:

Žvakių liejimas
Žvakių liejimas – nuo seno žinomas amatas. Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su šiuo amatu, su žvakėmis susijusiais papročiais bei tradicijomis. Taip pat pasigamina po kvapnią, natūralaus bičių vaško žvakę.

Šiaudinių žaisliukų rišimas
Tradicinis šiaudinis sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“, nuo seno naudojamas lietuvių liaudies papročiuose. Šiaudiniai žaisliukai ar sodai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų, taip sudarant įvairias geometrines figūras. Užsiėmimo metu dalyviai gali išmokti rišti įvairius šiaudinius papuošimus – saulutes, reketukus ar netgi sodą.

Vilniaus etninės kultūros centro nuotr.

Baltiškų ženklų siuvinėjimas
Nuo seno žmonės gyveno simbolių ir vaizdų pasaulyje, kuriais perduodavo žinias, aiškino pasaulio ir žmogaus prigimtį. Baltų tradiciniai ženklai, kuriais buvo puošiami senieji žalvario papuošalai, keramikos dirbiniai, audiniai, vėliau tapo pastatų puošybos elementais bei perėjo į tautodailės dirbinių raštus. Šį kartą kviesime užsiėmimo dalyvius siuvinėti savo pasirinktus baltiškus ženklus ant perforuotų kortelių, kurias
vėliau galės pasikabinti tiek ant Kalėdų eglutės, tiek panaudoti kitoms namų dekoracijoms.

Žvakės sukimas
Žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Užsiėmimo dalyviai galės pasigaminti kvapnią bičių vaško žvakę, kuri bus susukama iš jau pagamintų vaškuolių.

Apvalių juostelių pynimas
Užsiėmimo dalyviai galės nusipininti po apvalią juostelę, kurią galės panaudoti kaip knygų skirtuką, apyrankę ar rūbo detalę.

Pasigamintus kūrinius galėsite parsinešti namo arba padovanoti. Dirbtuvės mokamos. Kainas, jų laikus ir išsamią programą rasite čia.

Liepkalnio Kalėdų miestelis veiks nuo gruodžio 8 iki 22 d.

Skip to content