Skip to content

Virsmo salė atvira – būtina išankstinė registracija. Kokią ekskursiją rinktis?

Virsmo salė – naujausia Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) erdvė, išsidėsčiusi 1000 kv. m. – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Įvykdę iššūkį sugeneruosite energijos, kuri bus verčiama energijos Kvantais, o energijos Kvantus galėsite išsikeisti į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą.

Atsidarius naujai nuolatinei ekspozicijai kviečiame registruotis jos lankymui. Registruodamiesi į ekskursiją rezervuojate laiką ir dalyvavimą pasirinktoje ekskursijoje.

Galimos ekskursijos:

Kasdien 10.15, 13.30, 16.45 val.:

◾ Energijos gamyba + Tesla šou. Teminėje ekskursijoje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

◾ Energijos kaupimas ir perdavimas + Tesla šou. Čia sužinosite apie energijos tipus – kinetinę, potencinę energiją – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Išsamiau susipažinsite su unikaliais Virsmo salės eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

◾ Energijos vartojimas + Tesla šou. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Kasdien 11.45, 15.00 val.:

◾ Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje + Tesla šou. Bendroje ekskursijoje apie Virsmo salę sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokios svarbiausios Virsmo salės temos, aktualijos bei kokie yra esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais – nors turėjo 300 patentų, tai neišgelbėjo fiziko nuo skurdo. Kokie N. Teslos gyvenimo pokyčiai lėmė, kad jis išrado vieną ar kitą išradimą? Muziejaus gidas-edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys eksponatą-instrumentą išbandyti lankytojams.

Į ekskursiją atvykite 10 min. anksčiau. Šiuo metu jos vyksta tik lietuvių kalba. Informacija salėje pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Salėje dirba lietuvių, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis kalbantys gidai bei darbuotojai.

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje, greta Karaliaus Mindaugo tilto. ETM – šeimoms draugiška įdomaus laisvalaikio erdvė, kur po vienu stogu telpa istorija ir unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas, parodos ir kultūros renginiai.

Virsmo salės įrengimas finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Partneris: #EnergySmartSTART programa powered by „Ignitis grupė“

Informacinis partneris: LRT

Daugiau informacijos: tel. +370 5 275 4312 ir el. paštu [email protected].

Skip to content