Skip to content

Birželio 25 d. – muziejų sekmadienis!

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai. Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje rasite: industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius; interaktyvią salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“; čiuožyklą; ETM stogo terasą; valdymo pulto simuliatorių.

ETM stogo terasoje vyksta „Žygis į istoriją“. Nuo terasos atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ekskursijos metu ETM gidė pasakos modernaus Vilniaus istoriją ir apie svarbiausius išradimus: telegrafą, televiziją ir elektrą.

Savaitgaliais ETM kiemelyje gaminame „Vandens raketas”! Raketa – transporto priemonė, skraidantis prietaisas ar ginklas? Kas ją sukūrė ir ar galėtume raketą sukonstruoti patys? Veikiančią raketą į orą paleisime ETM kiemelyje. Planuojate dalyvauti dirbtuvėse? Atsineškite plastikinės taros: 1 raketai pasigaminti reikia 2 plastikinių butelių.

Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį (ir kietą, ir minkštą) skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps bespalviu? Tai ir daugiau – chemijos laboratorijoje.

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis. Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur/asm. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti galima laukiant gyvoje eilėje. Vienu metu salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Plačiau apie ekskursijas ir Tesla šou galite sužinoti čia.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Paskutinė proga pamatyti – Kondensatorių ir Turbinų salėse veikia tarptautinė lenkų, lietuvių, ukrainiečių ir vokiečių paroda „Ribos“.

Muziejuje taip pat veikia nauja kavinė – „Elektrinė“, kurioje paragausite rinktinės kavos ir ledų.

PROGRAMA:

10.15 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou

10.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse

11.15 – „Vandens raketa“

11.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje

11.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse

11.45 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje + Tesla šou

12.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse

13.15 – „Vandens raketa“

13.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje

13.30 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou

13.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse

14.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse

15.00 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje + Tesla šou

15.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje

15.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse

16.00 – „Vandens raketa“

16.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse

16.45 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou

17.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje

17.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse

Susitikime ETM muziejų sekmadienį – birželio 25 d.

Skip to content