Skip to content

Virsmo salė: ekskursijų ir Tesla šou laikai

Virsmo salė – interaktyvi Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais – nors turėjo 300 patentų, tai neišgelbėjo fiziko nuo skurdo. Kokie N. Teslos gyvenimo pokyčiai lėmė, kad jis išrado vieną ar kitą išradimą? Muziejaus gidas-edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys eksponatą-instrumentą išbandyti lankytojams.

Tesla šou vyksta kasdien:
◾ 11.15
◾ 12.45
◾ 14.30
◾ 16.00
◾ 17.45

Savaitgaliais 10.15, 11.45, 13.30, 15.00 ir 16.45 val. vyksta ekskursijos, kuriose sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokios svarbiausios Virsmo salės temos bei kokie yra esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

◾ Energijos gamyba – saulės, vėjo, vandens ir branduolinė energetika. Sužinosite, kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

◾ Energijos kaupimas ir perdavimas – kinetinė ir potencinė energija – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Susipažinsite su unikaliais Virsmo salės eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

◾ Energijos vartojimas. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Salėje pateikiama informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Informuokite darbuotojus apie ekskursijų poreikį kitomis kalbomis.

Kvantų kortelės aktyvumo laikotarpis yra 1,5 val. Aktyvumo metu galite palikti ekspozicijos ribas ir į ją sugrįžti. Pasibaigus aktyvumo laikui ir išėjus iš salės, į ją sugrįžti nebegalėsite. Kvantų kaupimo ir buvimo salėje laikas nėra ribojamas.

Eksponatų naudojimo taisyklės – čia.

Virsmo salės įrengimas finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Partneris: #EnergySmartSTART 

Informacinis partneris: LRT

Skip to content