Skip to content

Birželio 7 d. atidaroma grupės menininkų paroda „Kita energija“

Birželio 7 d. 17 val. Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma grupės menininkų paroda „Kita energija“. Apie parodą:

Elektrinė – vieta, kurioje kitų rūšių energija paverčiama elektros energija – metaforiškai žymi energijos virsmą. Šis procesas ir tapo atspirties tašku parodai „Kita energija“, kurioje dar vieną energijos kaitos versiją siūlo tapytojai.

Skirtingų kartų kūrėjų – nuo studijas vos baigusių jaunųjų menininkų iki Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės – tapybinės patirtys parodoje išsiskleidžia plačiu formų, formatų, išraiškos ir siužetų spektru. Klausdami, kas yra tapybą varanti energija, tapytojai jos ištakas randa visur: sapnuose ir prisiminimuose, tikėjime, žmogaus kūno procesuose, kasdieniuose ritualuose, visa apimančiose šiuolaikinėse technologijose ir visa persmelkiančiame skaitmeninių atvaizdų sraute, asmeninėse emocijose ir tarpusavio santykiuose. Vizualizuodami įvairių energijos formų virsmą tapybos kūriniais, menininkai susitelkia ties pamatiniais tapybos elementais – spalva, potėpiu, šviesa, per savitas jų kombinacijas atrasdami autentiškus būdus kalbėti vaizdais.

Buvusios elektrinės aplinkoje tarp dešimtmečius skaičiuojančių įrenginių eksponuojamoje parodoje išryškėja istorinio ir tapybinio laiko slinktys, jų prieštaravimai ir persiklojimai. Komunikuodami su muziejaus ekspozicija, pastato praeitimi ir dabartimi meno kūriniai toliau nepaliaujamai gamina prasmes, mainydamiesi energija, įkraudami aplinką ir vienas kitą. Pasak energijos tvermės dėsnio, energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta, o vienos rūšies energija gali virsti arba būti pakeista į kitos rūšies energiją. Tad paroda primena apie nenutrūkstantį ir nuolat atsinaujinantį vaizdų bei pasakojimų produkcijos ciklą. Vis gręždamiesi į tapybos vakar dieną, menininkai atranda joje naujas galimybes, plečia tapybos ribas, taip mėgindami nujausti rytojaus vaizdo konstravimo metodus – įminti tapybos ateitį.

Justina Augustytė

 

Parodos kuratorius

Andrius Zakarauskas

 

Parodos dalyviai:

Jovita Aukštikalnytė

Šarūnas Baltrukonis

Indrė Ercmonaitė

Monika Furmana

Vidmantas Ilčiukas

Gerda Malinauskaitė

Agnė Jonkutė

Gintarė Konderauskaitė

Eglė Marcinkevičiūtė

Indrė Mikašauskaitė

Justinas Mikulskis

Ričardas Nemeikšis

Vidas Poškus

Povilas Ramanauskas

Medeinė Revuckaitė

Eglė Ridikaitė

Adelė Urbanavičiūtė

Aira Urbonavičiūtė

Mantas Valentukonis

Andrius Zakarauskas

◾ Paroda veiks birželio 7–rugpjūčio 29 dienomis.
◾ Parodos atidarymas – birželio 7 d. (antradienį), 17 val.
◾ 
Įėjimas į parodos atidarymą – laisvas. Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą. 

Skip to content