Skip to content

Ekskursija su maestro: „Lakūnas Jurgis Kairys renkasi Leonardo da Vinčio mašiną“

Sausio 10 d. 19 val. parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ – išskirtinė ekskursija su Jurgiu Kairiu „Lakūnas Jurgis Kairys renkasi Leonardo da Vinčio mašiną“. Maestro papasakos apie da Vinčio skraidančius aparatus. Esant geram orui, šiltai apsirengę ir su karštais gėrimais pakilsime į stogo terasą pasižiūrėti į naktinį Vilniaus dangų bei prisiminti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą.

Jurgis Kairys. Asmeninio albumo nuotrauka

Ekskursijos temos:

  • Ar da Vinčio idėjos ir pastebėjimai apie skrydį galėjo pasitarnauti ateities išradėjams, kuriant ir konstruojant pirmuosius skraidančius aparatus? Ar prieš 500 metų išgalvoti skrydžio aparatai galėjo paskatinti šiuolaikinę aeronautiką?
  • Da Vinčio „oro grąžtą“ šiandien galime atpažinti kaip sraigtasparnį. Savo pastabose išradėjas paaiškina, kad mašina veiktų taip, tarsi tai būtų varžtas, prasiskverbiantis į orą, todėl sukdamasis sukeltų kilimą.
  • Ar šiuolaikinis inžinierius ir da Vinčis turi daug bendro? Galbūt da Vinčis turėjo kokių nors pranašumų, lyginant su šiuolaikiniais specialistais?
  • Kodėl da Vinčis taip ir nesukūrė skraidančio įrenginio, o jei ir būtų sukūręs, kodėl greičiausiai jis nebūtų buvęs sėkmingas?
  • Kodėl po da Vinčio mirties pasauliui teko laukti dar maždaug 400 metų skraidančios mašinos, kuri tikrai galėtų skristi? Kas buvo tie pirmieji, atlikę sėkmingą skrydį?

Renginys nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas.
Registracija – čia.
Tą pačią dieną nuo 18 val. vyks ekskursijos apie elektrinę ir naujai atvertą pasivaikščiojimo taką ant istorinių garo katilų.

Parodos organizatoriai: Energetikos ir technikos muziejus ir „Organization of Exhibitions“
Rėmėjas: Vilniaus miesto savivaldybė
Informacinis partneris: LRT vaikai

Skip to content