Skip to content

Ekskursija su Panagiotis Kotsanas parodoje „Archimedas ir jo laikas“

Į Vilnių iš Atėnų atvyko interaktyvi keliaujanti paroda „Archimedas ir jo laikas“. Eksponatai surinkti iš Kosto Kotsano senovės Graikijos technikos muziejaus. Lietuvoje vieši muziejaus įkūrėjas Konstantinos Kotsanas.

Gegužės 2 d. 18 val. nemokamoje ekskursijoje (anglų k.) aukštąsias senovės graikų technologijas pristatys jo sūnus Panagiotis Kotsanas.

„Parodoje nagrinėjami istorinių asmenybių, kaip Archimedo, išradimai, kurie ir po šimtmečių kelia pagarbią baimę bei susižavėjimą. Nuo Antikiteros skaičiavimo mechanizmo iki automatinės Filono tarnaitės – senovės Graikijos technologijos palikimas yra įaustas į žmonijos istorijos audinį“, – kalbėjo Vilniuje viešintis P. Kotsanas.
Nuo robotų, pirmojo kino, analoginio kompiuterio, pirmosios pardavimo mašinos, kuri pirkėjams įpildavo… šventinto vandens bažnyčios nedarbo laiku, iki karo inžinerijos, atstumų tarp dangaus kūnų matavimo, kriptografijos metodų, mokslo iliuzijų, sporto, žaidimų ir daugelio kitų – 4 technologijos muziejuose atkurti 350 senovės išradimai ir jų interaktyvios kopijos.
10 kg smėlio ir 40 l vandens – tiek bus naudojama interaktyviuose eksponatuose per parodos rodymo laikotarpį.

Renginys nemokamas.
Registracija – čia.
Parodos lankymas kitomis dienomis – lankytojo bilietas +3,50 Eur.

Skip to content