Skip to content

ETM „Tyrėjų naktyje“ – Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubo mokslo šou

Rugsėjo 27 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyko jubiliejinis, 15-tas mokslo festivalis „Tyrėjų naktis“, kurio metu fizikos eksperimentų šou „Be rizikos nėra fizikos“ surengė Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubo nariai. „Tyrėjų nakties“ svečiai turėjo galimybę pamatyti, kaip Jokūbo kopėčiomis laipioja elektronai, kas atsitinka gėlėms, bananams ir balionams, panardintiems į skystą azotą, stebėti eksperimentus su amperuokliu ir ugnimi, paragauti azote mirkytų kukurūzų ir išpūsti azoto debesį.

Energetikos ir technikos muziejus aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis siekdamas suteikti galimybę jose studijuojantiems jaunuoliams ir akademinės bendruomenės nariams realizuoti savo mokslines bei kūrybines idėjas ir socialines iniciatyvas už universiteto ribų.

Kasmetiniame festivalyje „Kultūros naktis“ kelerius metus iš eilės muziejus tapo ekspozicine erdve interaktyvioms Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros studentų kurtoms vaizdo ir garso instaliacijoms, 2019 m. vasarą savo baigiamąjį fotografijos ir medijos meno darbą, fotoinstaliaciją „Laiko suvokimas sąmonės būsenų kontekste“ pristatė VDA magistrantas Justas Gudeika. 2018 m. muziejuje vyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto studentų darbų paroda „Vilniaus katalikų bažnyčios: kompozicinės sudėties ypatumai“. Muziejus taip pat yra Vilniaus universiteto studentų mentorystės projekto „Kelrodė žvaigždė“ partneris.

Galerijoje – akimirkos iš „Tyrėjų nakties“ renginio Energetikos ir technikos muziejuje. Martynos Bakaitės nuotr.

Skip to content