Skip to content

Gegužės mėnesio eksponatas – elektrinis oro šildytuvas OŠ-1,3/2-1

Elektrinis oro šildytuvas OŠ-1,3/2-1 TS 2259783-706-94 yra skirtas patalpų šildymui.

Ant prietaiso pakuotės rašoma:

„Oro šildytuvas nepakeičiamas Jūsų bute. Tai tiesiog idealu, jeigu norima, kad patalpa greitai prišiltų. Vos tik įjungus šildytuvą, pasklinda maloni šiluma, nes šilumos srautą galima nukreipti jums norima kryptimi. Toks šildytuvas praverčia ten, kur nėra centrinio šildymo, arba jo nepakanka. Naudodami šį šildytuvą jūs taupote elektros energiją, tuo pačiu ir pinigus. Jį galima kilnoti, pernešti į kitą patalpą, lengvai priderinti prie buto interjero. Automatiškai reguliuoja temperatūrą. Apsaugotas nuo perkaitimo.“

1959 m. įkurta Vilniaus televizijos mazgų gamykla (nuo 1966 m. – Vilniaus radijo komponentų gamykla) buvo viena didžiausių sovietmečio Lietuvos pramonės įmonių.

Dalis šioje gamykloje kurtos produkcijos tiekta karinei technikai, todėl įmonės veikla buvo dalinai įslaptinta. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1994 m., Vilniaus radijo komponentų gamykla buvo reorganizuota į AB „Vilniaus vingis”. Įmonė gamino elektrinius komponentus televizoriams, litavimo, kokybės kontrolės įrangą ir kitą produkciją, tarp jų ir elektrinį oro šildytuvą OŠ-1,3/2-1.

Eksponatą iki birželio 24 d. apžiūrėti galima ETM pramonės ekspozicijoje.

Už eksponatą dėkojame Lietuvos literatūros ir meno archyvui.

Martynos Bakaitės nuotr.

 
Skip to content