Skip to content

Darbo dienomis ir savaitgaliais – interaktyvios ekskursijos „Leonardo da Vinčio mašinos“

Darbo dienomis 17 val. ir savaitgaliais visą dieną vyksta ekskursijos po parodą „Leonardo da Vinčio mašinos“. Su ETM gidu išvysite kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal italų Renesanso menininko ir išradėjo Leonardo da Vinčio eskizus bei žymiausias jo kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, „Pasaulio gelbėtojas“ ir garsioji freska „Paskutinė vakarienė“. Ekskursijos vyks už muziejaus lankytojo ir parodos bilieto kainą.

Ekskursijų metu pristatomi įdomiausi faktai apie Renesanso genijų, jo kūrybą ir technines inovacijas, lėmusias daugelio šiandien naudojamų išradimų atsiradimą moderniame amžiuje:

◾ Asmenybė. L. da Vinčis buvo menininkas ir išradėjas, pacifistas, gyvūnų gynėjas ir vegetaras. Da Vinčis garsėjo tuo, kad imdavosi užsakymų, užtęsdavo savo darbą po sutarto termino ir pusiaukelėje užsakymo atsisakydavo.◾ Kovos mašina. Dar žinoma kaip L. da Vinčio tankas. 1485 m. laiške Milano kunigaikščiui jis rašė: „Galiu statyti šarvuotas transporto priemones, kurios yra saugios ir nesunaikinamos; jos gali priartėti prie priešo ir joks būrys negalės jų nugalėti“. Įdomu tai, kad da Vinčis į savo dizainą sąmoningai įtraukė subtilų trūkumą, kad užtikrintų, jog tankas veiktų netinkamai, jei patektų į blogas rankas.

◾ Ornitopteris. Legenda byloja, kad kai Leonardo buvo vaikas, žemai pro jo lopšį praskrido vanagas – šį įvykį jis vėliau laikė pranašišku. 1483–1515 m. da Vinčis gilinosi į paukščių skraidymo tyrimus. Įkvėptas gamtos jis sukūrė ornitopterį, kurio konstrukcija atkartojo šikšnosparnių sparnų struktūrą. 1496 m. sausio 3 d. Leonardas bandė paleisti šią skraidančią mašiną, tačiau jo bandymas dar nebuvo sėkmingas.

◾ Parašiutas. Šiuolaikinio parašiuto pirmtakas da Vinčio gyvenimo metais nebuvo išbandytas. Dizaino veiksmingumą 2000 m. sėkmingai įrodė britas Adrianas Nicholasas, o 2008 m. – šveicarų parašiutininkas Olivieris Vietti-Teppas.

◾ „Paskutinė vakarienė“ – vienas svarbiausių kūrinių meno istorijoje, per šimtmečius patyręs įvairių pokyčių. 1652 m. restauruojant Milano Santa Maria delle Grazie vienuolyną, kur yra freska, į klebonijos centrinę dalį įstatytos naujos durys. Dėl to reikėjo pašalinti dalį kūrinio ir Jėzaus kojos išnyko iš freskos.

Ekskursijos trukmė – 30 min. 

Ekskursijos taip pat gali būti registruojamos grupėms lietuvių (kaina – 15 Eur/grupei), anglų, rusų (20 Eur/grupei) kalbomis ir yra užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Ekskursijos dalyviai turi įsigyti muziejaus lankytojo ir parodos bilietus.

Parodos organizatoriai:

Energetikos ir technikos muziejus ir „Organization of Exhibitions“

Rėmėjas:

Vilniaus miesto savivaldybė

Informacinis partneris:

LRT vaikai

Skip to content