Skip to content

Kalėdų Pop Up – dizaino maištininkai prasmę įžvelgia bendruomenės kūrime

Gruodžio 10–11 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyks „popup.lt“ organizuojamas Kalėdų Pop Up. Renginys nemokamas.

„popup.lt“ platforma jau aštuntus metus vienija aktualiausius vietos dizainerius ir jų kūrybą. Į Lietuvos rinką 2015 m. „popup.lt“ įžengė kaip maištininkai, pristatydami visuomenei dar negirdėtą pop-up renginio formatą. Per metus įgavę pasitikėjimą ir bendrystę su MO muziejumi, ŠMC, Kotrynos bažnyčia, Paupio turgumi bei Lukiškių kalėjimu, dabar „popup.lt“ fokusuojasi ties platformos plėtra, matydami, kaip stipriai keičiasi vartotojų ir pačių dizainerių poreikiai.

Kalėdinės veiklos

Kalėdų Pop Up metu Energetikos ir technikos muziejaus lankymas bus nemokamas, vyks kalėdinių atvirukų gamybos dirbtuvės vaikams (ir suaugusiems), moksliniai chemijos ir mechanikos eksperimentai – bus eksperimentuojama su cheminėmis medžiagomis ir azotu, kursime ugnies tornadą, lankytojai galės patys palaikyti ugnį delne. Pristatysime 3D spaudos technologijas ir 3D suvenyrus, naujų teminių ETM marškinėlių seriją bei stalo žaidimą apie Vilnių.

Sauliaus Žiūros nuotrauka.

„popup.lt“, lietuvių dizainerių platforma, reikšminga menininkams – suteikia galimybę save pristatyti, joje randame geriausius iš geriausiųjų, ne vien perkame, bet ir dalyvaujame dirbtuvėse, užsiėmimuose, klausomės muzikos, bendraujame, užmegzame ryšius ir dalijamės idėjomis. „Pagaminta Lietuvoje“ – šio ženklinimo nedaug, nors lietuviškos prekės – kokybiškos, ilgaamžės, gaminamos iš tvarių medžiagų“, – kalbėjo Energetikos ir technikos muziejaus dizainerė Skaistė Balkytė.

Šiemet renginys dizainą apjungs su technika ir technologijomis. „Visi lankytojai susipažins su kuo nors nauju ir netikėtu – menininkai, amatininkai sužinos apie energetikos procesus, technika besidomintieji – apie autorinį lietuvių dizainą. Šis kontrastas – įspūdingas, o pats popup.lt mus ragina kalėdiniu laikotarpiu pajausti bendruomeniškumo jausmą“, – teigė S. Balkytė.

Pop Up muzika – First time DJs

„popup.lt“ platformos kūrėjus ypatingai džiugina, kad pop-up stilistikos renginių atsiranda vis daugiau. Tai tik įrodo, kad gyventojai labiau vertina vietinę kūrybą bei dizaino unikalumą. Būtent tokio pokyčio matymas neleidžia „popup.lt“ platformai apsiriboti tik renginio formatu, todėl nuo pat pirmos veiklos dienos „popup.lt“ buria dizainerius į vieną stiprią platformą.

„popup.lt“ – unikali vieta, pristatanti daugybę kylančių menininkų, o gyvybinga vietos kūrėjų bendruomenė netolimoje ateityje taps ir puikiu pavyzdžiu bei tiltu kitiems geografiniams regionams. Leisdami susitelkti tik į savo kūrybą ir pasirūpindami rinkodara, IT ir administravimu, „popup.lt“ grąžina galią patiems dizaineriams, suteikdama galimybę klestėti ir tapti sąmoningo dizaino judėjimo dalimi.

„popup.lt“ atstovų teigimu, nepaprastai įdomios muziejaus erdvės pulsuos kūrybinga energija, kurią kurs dizaineriai, muzikantai, menininkai ir patys klientai kartu. Renginyje skambės ir „popup.lt“ identiteto dalimi jau tapęs First time DJs konceptas, apjungiantis skirtingų sričių atstovus po vienu jaukiu stogu. Prie „popup.lt“ didžėjaus pulto jau grojo tokie žinomi žmonės kaip fortepijono virtuozas Petras Geniušas, kūrėja, festivalio „Mados infekcija” organizatorė Renata Mikailionytė bei modelis, tinklaraštininkė Simona Burbaitė.

Kas šiemet skambės bendruomenėje, „popup.lt“ dar neatskleidžia, bet pažada, kad pačiame Vilniaus centre muzika skambės garsiai, o jaukius pokalbius ir Kalėdines dovanas ras kiekvienas.

Toks Kalėdinis savaitgalis bus puiki proga visiems aplankyti muziejų. „popup.lt“ rengiamas Kalėdų Pop Up bus puiki erdvė gyvai pabendrauti su lietuviško dizaino atstovais, išgerti puodelį kombuchos bei su kokybiškos muzikos skambesiu pasitikti Kalėdinį jaukumą.

Energetikos ir technikos muziejaus ir „popup.lt“ informacija.

Daugiau informacijos – popup.lt.

Skip to content