Skip to content

Kondensatorių salėje – šiurpinanti Helovino pramoga

Artėjant Helovinui Energetikos ir technikos muziejuje įrengta šiurpinanti instaliacija. Ją galima išvysti kondensatoriais išraizgytame pirmosios Vilniaus elektrinės rūsyje. Leiskitės į nuotykius tamsoje, o Siurblinėje ir Veidrodžių kambaryje būkite tylūs – neišgąsdinkite ten prieš šimtmetį įsikūrusių senosios elektrinės dvasių!

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmosios viešosios Vilniaus elektrinės patalpose. Elektrinė veikė 1903–1998 m. Per šimtmetį ją ne kartą apgadino karai ir stichinės nelaimės. Iki šių dienų išlikusi autentiška industrinė aplinka ir įranga – garo katilai, turbinos, kondensatoriai. Turtinga muziejaus istorija ir aplinka paskatino čia įkurti Helovino instaliaciją.

Joje išvysite ne tik Helovino atributų – skeletų, kraujo, voratinklių – tamsiais koridoriais jus lydės šimtai vorų ir specialiai šiai šventei sukurti garso įrašai. Šiurpinanti patirtis ir šiurpnakčio pasakojimai tęsis iki spalio 30 d., tad skubėkite išvysti. Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejaus lankymas – nemokamas.

Helovino instaliacija atvira lankymui muziejaus darbo laiku II–VII 10.00–18.30 val.

Skip to content