Skip to content

Birželio 16 d. – Kultūros naktis Energetikos ir technikos muziejuje

Birželio 16 d., Kultūros naktį, Energetikos ir technikos muziejuje vyks: „Tereminas ant stogo. Koncertas su istorija“, orientacinės varžybos, nauja programa „Eksponatai palieka vitrinas“, edukacinės veiklos visai šeimai – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje, „Vandens raketa“ ir moksliniai eksperimentai. Nemokamas muziejaus lankymas – nuo 18.30 iki vidurnakčio.

 

PROGRAMA

 

18.30–19.15 val.„Žygis į istoriją“ stogo terasoje. Nuo čia atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ekskursijos metu ETM gidė papasakos apie Vilniaus modernėjimo istoriją ir svarbiausius išradimus: telegrafą, televiziją bei elektrą.

19.00–20.00 val.Orientacinės varžybos. Muziejus meta iššūkį aktyviausiems Kultūros nakties dalyviams. Orientuodamiesi po istorinį pastatą atraskite jį netikėtu rakursu. Varžybose bus svarbus greitis ir pastabumas, mat pirmuosius finišavusius apdovanosime.

19.00–00.00 val.Moksliniai eksperimentai ETM kiemelyje. Eksperimentuosime skystu azotu, maišysime buityje randamas medžiagas, gaminsime (Ne)Niutoninį skystį, stebėsime ugnies viesulą ir laikysime ugnį delne.

19.00–00.00 val.„Vandens raketa“ ETM kiemelyje. Raketa – transporto priemonė, skraidantis prietaisas ar ginklas? Kas ją sukūrė ir ar galėtume raketą sukonstruoti patys? ETM kiemelyje į orą leisime veikiančias vandens raketas. *Turite plastikinės taros? Atsineškite – 1 raketai pasigaminti reikia 2 plastikinių butelių.

19.00–00.00 val.Eksponatai palieka vitrinas Turbinų salėje. Po apsauginiu stiklu ir fonduose apgyvendinti Energetikos ir technikos muziejaus eksponatai Kultūros naktį išvys mėnulio šviesą. Įdomiausius technikos eksponatus apžiūrėsime, išbandysime, o apie kai kuriuos daiktus ir paspėliosime – kam jie skirti?

20.00–20.45 val.„Žygis į istoriją“ stogo terasoje

20.30–21.30 val.Orientacinės varžybos

22.00–23.00 val.„Tereminas ant stogo. Koncertas su istorija“. Koncerto ant elektrinės stogo metu klausysimės ne tik unikalaus instrumento – teremino, – bet ir atlikėjos Tata Frenkel performatyvaus pasakojimo apie erdvėje valdomą instrumentą, jo savybes, akusmatinę neliečiamybę, šnipus, skraidančius žmones ir neregimus kūnus.

22.30–23.30 val.Orientacinės varžybos

ETM prieigose – deganti instaliacija „The EGGzistence“.

Kondensatorių ir Turbinų salėse veikia tarptautinė Lenkijos-Lietuvos-Ukrainos-Vokietijos paroda „Ribos“.

Muziejaus darbo laikas Kultūros naktį: 18.30–00.00 val.

Renginiai nemokami.

Virsmo salė Kultūros naktį bus uždaryta.

Dienos metu muziejaus lankymas mokamas.

Visa Kultūros nakties renginių programa – kulturosnaktis.lt.

Skip to content