Skip to content

Muziejų naktį – koncertas tereminui „FrenkelVox“ ir vaizdo projekcijos „Spot-Lightning“ muziejaus kiemelyje

Tarptautinę muziejų naktį’23, gegužės 13 d., Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijos bus atviros lankymui, stogo terasoje 20, 21.30 ir 23 val. vyks nemokamos naktinės ekskursijos „Vilniaus modernėjimo istorija“, o nuo 20.30 val. iki vidurnakčio – moksliniai eksperimentai įvairaus amžiaus lankytojams.

Nuo 21.30 val. ETM kiemelyje – muzikinė programa – koncertas teremino instrumentui „FrenkelVox“ ir vaizdo projekcijos „Spot-Lightning“. Tris naujas kompozicijas atliks garso meno kūrėja, edukatorė Tata Frenkel, projekcijų autorius – Nidas Kaniušas. Koncertas tereminui – už papildomą mokestį.

 

Tata Frenkel
FRENKELVOX
Koncertas tereminui

Trukmė – 1 val.

„Neliesti antenos, negroti, jei balsas (vox) tau nepriklauso, be debesies kamufliažo sustingti, jei kamuolinis žaibas.“

Eksperimentinės muzikos, garso meno kūrėja, tyrėja ir edukatorė Tata Frenkel pasirodymo metu sugros tris kompozicijas, kurias sukūrė tereminui, savo sukonstruotam instrumentui Frenkelvox bei sintezatoriams. Atlikėja yra viena iš nedaugelio teremino atlikėjų Lietuvoje.

Tereminas – tai elektroninės muzikos instrumentas, kuriuo grojama keičiant rankų poziciją elektromagnetiniame lauke, kuris susidaro aplink garso aukščio anteną. Instrumentą sukūrė ir 1928 m. patentavo Leonas Tereminas. Instrumentas dar vadinamas ætherphone ir thereminvox.

 

Nidas Kaniušas
SPOT-LIGHTNING
Vaizdo projekcijos

Trukmė – 2,5 val.

„Debesėlis įtemptai laukia blyksnio: vienas kitas elektrinis virptelėjimas – tada kažkas matyt; antras kitas nervingas suvibravimas ir jau tikrai švyti; žemai sugriaudėjus, aukščiau sublyksi dūmų stulpas.“

Nidas Kaniušas – vietos meno (angl. site-specific), instaliacijų, virtualios realybės, 3D, video projekcijų, scenos ir audiovizualinių menų kūrėjas. Savo meninėje praktikoje autorius remiasi išgirstais ar išgalvotais pasakojimais, kurių temas supina su istorija, folkloru ir siaubo žanru.

Durys – 21.30 val.
Pradžia – 22.00 val.
Koncerto kaina: suaugusiems – 10 Eur; vaikams, studentams, senjorams ir lankytojams su negalia – 6 Eur.
Bilietai – vietoje.

Skip to content