Skip to content

Naujas „Upcycling“ sezonas – sukurk interaktyvų eksponatą!

Energetikos ir technikos muziejus kviečia Vilniaus moksleivius bei studentus prisijungti prie tvaraus ir prasmingo projekto „Upcycling – prikelk seną elektroniką naujam gyvenimui!“, kuris vyks rugpjūčio 21–gruodžio 29 dienomis. Muziejaus komanda kviečia išreikšti save techninėje kūryboje, pasitelkiant naujus ir jau panaudotus elektronikos įrangos komponentus.

Kodėl verta dalyvauti projekte?

Jau kelerius metus ETM kuriamos ir pristatomos interaktyvios instaliacijos. 2021 m. sukurti 6 nauji „Upcycling“ eksponatai, kuriuos šiandien gali pamatyti ir išbandyti visi muziejaus lankytojai. Praėjusiais metais projekto dalyviai ne tik sukūrė interaktyvių eksponatų, bet ir prisidėjo prie naujos modernios ekspozicijos, Virsmo salės, atidarymo. Muziejaus elektronikos ir mechanikos dirbtuvės aprūpintos naujausia įrangą, o išmokti ja naudotis padės dirbtuvių kuratorius.

Interaktyvių instaliacijų kūrimo projektas „Upcycling“ yra jaunajai kartai skirta edukacinė priemonė, kuri skatina saviraišką techninės kūrybos srityje, suteikia praktinių žinių, prisideda prie tvarios visuomenės kūrimo ir inicijuoja prasmingą dialogą tarp akademinės bendruomenės ir muziejaus. Projekto partneris – įmonė „EMP Recycling“, prisidedanti prie modernios atliekų rūšiavimo ir perdirbimo sistemos kūrimo.

Projekto metu ETM elektronikos dirbtuvėse vyks kūrybiniai susitikimai, dalyviai generuos instaliacijų idėjas ir aptars jų įgyvendinimą. Projektą vainikuos atidarymo renginys, vyksiantis gruodžio mėnesį.

Jei jūsų mokykloje veikia FabLab dirbtuvės, prisidėti prie projekto galite instaliacijas kurdami savo mokykloje. Muziejus, kartu su partneriu „EMP Recycling“, suteiks visas reikiamas priemones kūrybinių idėjų įgyvendinimui, o sukurti darbai taip pat bus pristatomi Energetikos ir technikos muziejuje.

Inovatyviausių instaliacijų autoriai bus apdovanoti elektronikos parduotuvės „Anodas“ įsteigtais prizais – „dovanomis, kurios įkvepia kurti“. Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Susidomėjusius kviečiame rašyti [email protected].

Kartu įkvėpkime naujos gyvybės senai elektronikai!

Skip to content