Skip to content

Naujiena – parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ klausykite audiogido

Džiugi žinia Energetikos ir technikos muziejaus lankytojams – nuo šiol, parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ klausykitės audiogido lietuvių ir anglų kalbomis.

Kviečiame apsilankyti Turbinų salėje, kurioje veikia tarptautinė, interaktyvi paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“. Ekspoziciją sudaro kelios dešimtys didžiųjų, mažesniųjų, interaktyvių eksponatų ir žymiausių Leonardo da Vinčio kūrinių reprodukcijos.

„Leonardo da Vinčio mašinos“

Interaktyvioje parodoje eksponuojami universalaus genijaus, nutapiusio „Mona Lizą“ ir dar XV a. nubraižiusio sraigtasparnio planus, darbai. Tarp kelių dešimčių išradimų, rekonstruotų pagal originalius L. da Vinčio eskizus, galima pamatyti karo, skraidančias mašinas ir hidraulinius įrenginius. Interaktyvių eksponatų dėka kiekvienas gali pats susipažinti su išradimų, šimtmečiais lenkusių savo laiką ir įkvėpusių šiuolaikinę inžineriją, mechanizmais.

Norėdami sužinoti daugiau apie garsaus inžinieriaus išradimus, skenuokite audiogido QR kodą ir išgirskite, kaip mąstė nepaprastas Renesanso epochos genijus, šimtmečiais pralenkęs savo amžininkus.

Audiogide išgirsite, kaip buvo sukonstruotas pirmasis parašiutas, kodėl XV a. 9 deš. menininkas, save laikęs pacifistu, domėjosi karo inžinerija ir ginkluote, kokią funkciją atlieka inžinieriaus kurtas prietaisas domkratas ir kuo ypatingas vienas iš seniausiai žinomų tiltų konstrukcijų tipų – menininko suprojektuotas arklinis tiltas.

Norintiems apie Renesanso epochos kūrėją sužinoti daugiau ir istoriją išgirsti gyvai, kviečiame atvykti į ekskursijas, kurias veda profesionalūs ETM gidai–edukatoriai: darbo dienomis 17 val., savaitgaliais 11 ir 17 val. lietuvių kalba, 13.30 val. rusų arba ukrainiečių kalba, 14.30 val. anglų kalba.

Audiogido klausykite čia.

Parodos lankymas – už lankytojo bilietą +3,50 Eur/asm. Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejuje lankykitės nemokamai.

Skip to content