Skip to content

„November. Alpha. Tango. Oscar.“ – interaktyvi NATO paroda

Kovo 29 d., minint Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje 20-metį bei NATO 75-metį, Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta interaktyvi paroda „November. Alpha. Tango. Oscar.“. Parodą sudaro keturi interaktyvūs simuliatoriai – parašiuto, bepiločių dronų slopinimo, ryšio užtikrinimo ir šaudymo simuliatorius – bei kelios dešimtys senovinių ir šiuolaikinių karinės pramonės eksponatų.

Nepriklausomybės link žengusi Lietuva žinojo, kad gali tekti gintis ginkluotomis pajėgomis. NATO užtikrinamas kolektyvinis saugumas buvo optimaliausias sprendimas siekiant išvengti naujo agresorių įsiveržimo. Ilgas ir sudėtingas procesas reikalavo politinio, karinio bei ekonominio pasirengimo ir viso truko daugiau nei 10 metų.

Interaktyvioje parodoje pristatomi senovinės ginkluotės eksponatai ir šiandien Lietuvoje vystomos aukštosios technologijos liudija apie šalies praeitį bei karinės pramonės evoliuciją. Tarp kelių dešimčių objektų galima išvysti istorinius pistoletus-kulkosvaidžius, mokomąsias granatas, šiandien naudojamą bepilotį orlaivį, telekomunikacijos įrangą, šiuolaikinius karo trofėjus ir daug kitų eksponatų, kuriančių Lietuvos-NATO istoriją, dabartį bei ateitį.

Parodos pavadinime taikoma NATO fonetinė abėcėlė, kurioje kiekvienai raidei priskirtas specifinis žodis. Šis standartas naudojamas siekiant išvengti klaidų ar nesusikalbėjimo tarp karių, ypač, jei jie yra iš skirtingų šalių.

Prisitaikydama prie kintančios tarptautinio saugumo padėties, NATO keičia savo struktūras ir strategijas. Lietuva, nedidelė plotu ir gyventojų skaičiumi šalis, prie aljanso prisideda aukštųjų technologijų kūrimu ir lyderiauja intelektiniais ištekliais.

Interaktyvi paroda veiks iki gruodžio 31 d. 

Įgyvendina: Energetikos ir technikos muziejus

Rėmėjai: LR Krašto apsaugos ministerijaLR Vyriausybės kanceliarijaVilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Vytauto Didžiojo karo muziejusLietuvos kariuomenėGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijaNacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos nacionalinis muziejus, „NT Service“, „RSI Europe“„Ados pro“„Granta Solutions“„Brolis Semiconductors“„ATRI“Fizinių ir technologijos mokslų centras

Informacinis partneris: LRT vaikai

Skip to content