Skip to content

Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejaus lankymas nemokamas

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai. Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje leiskitės į mokslo pasaulį, kuriame Jūsų laukia įkvepiančios ekskursijos, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės ir daug kitų užsiėmimų.

VIRSMO SALĖ 

Virsmo salė  –  interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija, sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou. – 10.15, 11.45, 13.30, 15.00 ir 16.45 val.

INTERAKTYVI NATO PARODA

Iki metų pabaigos veiks interaktyvi paroda „November. Alpha. Tango. Oscar.“. Ją sudaro keturi interaktyvūs simuliatoriai – parašiuto, bepiločių dronų slopinimo, ryšio užtikrinimo ir šaudymo simuliatorius – bei kelios dešimtys senovinių ir šiuolaikinių karinės pramonės eksponatų.

Interaktyvi NATO paroda „November. Alpha. Tango. Oscar.“

TARPTAUTINĖ PARODA „ARCHIMEDAS IR JO LAIKAS“

Į Vilnių iš Atėnų atvyko interaktyvi keliaujanti paroda „Archimedas ir jo laikas“. Eksponatai parodai Energetikos ir technikos muziejuje surinkti iš Kosto Kotsano senovės Graikijos technikos muziejaus, veikiančio Atėnuose, Heraklione, Olimpijoje ir Katakolo uoste.

Muziejuose atkurta 350 senovės išradimų ir jų interaktyvios kopijos – nuo robotų, pirmojo kino, analoginio kompiuterio, pirmosios pardavimo mašinos, kuri pirkėjams įpildavo… šventinto vandens bažnyčios nedarbo laiku, iki karo inžinerijos, atstumų tarp dangaus kūnų matavimo, kriptografijos metodų, mokslo iliuzijų, sporto, žaidimų ir daugelio kitų.

Tarptautinė paroda „Archimedas ir jo laikas“

MOKSLINIAI EKSPERIMENTAI

Atnaujintų mokslinių eksperimentų metu sužinosite kaip veikia neNiutoninis skystis ir kuo jis ypatingas. Įdomu tai, kad lėtai judinant neNiutoninį skystį jis lieka skystos agregatinės būsenos, tačiau stipriai suspaudus skystis tampa kieta medžiaga. Mokslinių eksperimentų metu išgirsite apie vandenilį ir anglies dioksidą, delne laikysite tikrų tikriausią liepsną ir susipažinsite su antruoju Niutono dėsniu. Visa tai ir dar daugiau – atnaujintuose moksliniuose eksperimentuose.

Moksliniai eksperimentai ETM

TURAS SU GIDU „APSIŠVIESK! TAIP VEIKIA ELEKTRINĖ“

Paskutinį mėnesio sekmadienį verta pasivaikščioti po  buvusią pirmąją Vilniaus miesto elektrinę. Jos autentiški įrenginiai – garo katilai, turbinos, valdymo pultas – išsidėstę pirmajame muziejaus aukšte. Rūsyje elektrinės įrenginius papildo garo kondensatoriai ir vamzdynas. Turbinų salėje galima apžiūrėti veikiančius Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės ir Ignalinos atominės elektrinės maketus. Pastarojo dalis (reaktorius) buvo naudojama filmuojant kultinį HBO serialą „Černobylis“.

VILNIAUS PRAMONĖS EKSPOZICIJA

Pramonės ekspozicija kviečia pažinti Vilniaus pramonę nuo pat miesto įkūrimo iki šių dienų. Susipažinsite su Vilniuje plėtotomis technologijomis ir čia gamintais daiktais, kurie šių dienų žmonėms atrodo tolima praeitis, o kartais sukelia nostalgiją. Ekspozicija pristato, kaip visuotinė industrializacija pakeitė Vilniaus miesto veidą ir kasdienį žmonių gyvenimą. Šioje muziejaus dalyje taip pat galėsite pasisvečiuoti tipiniame XX a. 7 deš. lietuvio naujakurio būste – chruščiovkėje.

 INTERAKTYVI EKSPOZICIJA „TECHNIKOS MOKSLAS IR TECHNIKA VAIKAMS“

Mažieji muziejaus lankytojai kviečiami aplankyti interaktyvią Energetikos ir technikos muziejaus ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Išsidėsčiusi dviejuose viršutiniuose muziejaus aukštuose. Ekspozicijos tikslas – pateikti gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. Šią ekspoziciją ypač mėgsta mažieji muziejaus lankytojai, bet ir suaugusieji nelieka abejingi. Spalvingoje ekspozicijoje žaisdami susipažinsite su hiperboloidu, Jokūbo kopėčiomis, Mėbijaus juosta, gravitacine laidyne, Bernulio kamuoliu ir daugeliu kitų eksponatų.

„ELEKTRINĖ“ TERASA

Nuo Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasos atsiveria nepakartojama Vilniaus miesto panorama ir senieji Vilniaus stogai. Terasoje rasite Senamiesčio, Žirmūnų, Šnipiškių iškilimo, svarbiausių techninių sostinės išradimų (telegrafo, elektros, televizijos bokšto) istorijas ir interaktyvią „Lituanicos“ kopiją.

Nemokamai lankomos ekspozicijos: Energetikos, Pramonės, interaktyvi salė „Technikos mokslas ir technika vaikams“, paroda „November. Alpha. Tango. Oscar.“.
Ekskursijos Virsmo salėje ir parodoje „Archimedas ir jo laikas“ – 3,50 Eur/asm.

Renginius remia Vilniaus miesto savivaldybė

Darbo laikas:  10.00–18.30 val.

Skip to content