Skip to content

Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejuje lankykitės NEMOKAMAI

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai. Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje lankytojų laukia įtraukiančios ekskursijos ir edukacijos po industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius.

Čia taip pat atrasite interaktyvią salę mažiesiems muziejaus svečiams. Nepraleiskite progos saugiai ir smagiai nusileisti muziejaus čiuožykla bei apsilankyti salėje „Technikos mokslas ir technika vaikams“.

Greta įspūdingo autentiško senosios Vilniaus elektrinės valdymo pulto sukurta interaktyvi erdvė – elektrinės valdymo pulto simuliatorius, kur kiekvienas lankytojas gali išbandyti save elektrinės inžinieriaus rolėje suvaldant visą miesto gyvenimą paveikusią avarinę situaciją!

Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps bespalviu? Tai ir daugiau – chemijos laboratorijoje.

Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis.

Muziejus kviečia išbandyti naujausią edukacinę programą apie 3D skenavimą, „3D skenavimas: skaitmeninė dimensija”. Jos metu sužinosite, kokie yra 3D skenavimo veikimo principai ir suprasite plačias, trimačio skenavimo panaudojimo galimybes skirtingose mokslo ir technologijų srityse. Praktinėje dalyje dalyviai turės galimybę realiu laiku nuskenuoti savo veidą ir atsidurti skaitmeninėje dimensijoje! Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur/asm. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

„LEONARDO DA VINČIO MAŠINOS“

Turbinų salėje veikia interaktyvi paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“. Parodą sudaro kelios dešimtys didžiųjų, mažesniųjų, interaktyvių eksponatų ir žymiausių Leonardo da Vinčio kūrinių reprodukcijos. Interaktyvioje parodoje eksponuojami universalaus genijaus, nutapiusio „Mona Lizą“ ir dar XV a. nubraižiusio sraigtasparnio planus, darbai. Tarp kelių dešimčių išradimų, rekonstruotų pagal originalius L. da Vinčio eskizus, galima pamatyti karo, skraidančias mašinas ir hidraulinius įrenginius. Parodą papildė audiogidas lietuvių kalba. Paskutinį mėnesio sekmadienį parodos lankymas – už 3,5 Eur/asm. (netaikoma muziejaus lankytojo bilieto kaina).

Interaktyvi paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“

VIRSMO SALĖ

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti galima laukiant gyvoje eilėje. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Apie ekskursijų ir Tesla šou laikus galite sužinoti čia. Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Virsmo salė

Muziejuje taip pat veikia nauja kavinė „Elektrinė“, kurioje kviesime paragauti rinktinės kavos, saldžių cinamono bandelių, belgiškų vaflių su grietinėle ir kitų užkandžių.

Muziejaus darbo laikas: 10.00–18.30 val.

Skip to content