Skip to content

Rugpjūčio 27 d. – muziejų sekmadienis!

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai. Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje rasite: industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius; interaktyvią salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“; čiuožyklą; ETM stogo terasą; valdymo pulto simuliatorių.

ETM stogo terasoje nutūpė interaktyvi „Lituanica“„Lituanicos“ skrydžiui šiemet – 90. 1933 m. liepos 15 d. rytą Steponas Darius ir Stasys Girėnas pakilo iš Niujorko „Floyd Bennet Field“ aerodromo ir perskridę Atlanto vandenyną turėjo pasiekti Kauną. Jų pilotuojamas nedidelis orlaivis „Bellanca CH-300 Pacemaker“ buvo smarkiai perdarytas – sumontuoti papildomi degalų bakai, variklis pakeistas į galingesnį, sparnai – į ilgesnius ir stipresnius, leidžiančius lėktuvui lengviau pakilti ir lėčiau nusileisti.  Įlipę į nedidelę „Bellanca CH-300 Pacemaker“ kabiną galėsite užvesti lėktuvą ir įvertinti, kokiomis sąlygomis skrido lakūnai.

„Lituanica“ ETM stogo terasoje

Stogo terasoje taip pat vyksta „Žygis į istoriją“. Nuo terasos atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ekskursijos metu ETM gidė pasakos modernaus Vilniaus istoriją ir apie svarbiausius išradimus: telegrafą, televiziją ir elektrą.

„Žygis į istoriją“

Savaitgaliais ETM kiemelyje gaminame „Vandens raketas”. Raketa – transporto priemonė, skraidantis prietaisas ar ginklas? Kas ją sukūrė ir ar galėtume raketą sukonstruoti patys? Veikiančią raketą į orą paleisime ETM kiemelyje. Planuojate dalyvauti dirbtuvėse? Atsineškite plastikinės taros: 1 raketai pasigaminti reikia 2 plastikinių butelių. Už papildomą 50 ct mokestį tara pasirūpins ir muziejaus gidai.

Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį (ir kietą, ir minkštą) skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps bespalviu? Tai ir daugiau – chemijos laboratorijoje.

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis. Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur/asm. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti galima laukiant gyvoje eilėje. Vienu metu salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Plačiau apie ekskursijas ir Tesla šou galite sužinoti čia.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Paskutinė proga pamatyti – Kondensatorių salėje veikia Lauryno J. Kamarausko fotografijų paroda „Tekstūriai“, Turbinų salėje – garso menininkės Tata Frenkel instaliacija „Kaip tampama Fuko švytuokle?“.

Muziejuje taip pat veikia nauja kavinė – „Elektrinė“, kurioje paragausite rinktinės kavos, užkandžių ir ledų.

PROGRAMA:

Susitikime ETM muziejų sekmadienį – rugpjūčio 27 d. Muziejaus darbo laikas – 10.00–18.30 val.

Skip to content