Skip to content

Savaitgaliais – moksliniai eksperimentai visai šeimai

Savaitgaliais kviečiame sudalyvauti smagiuose moksliniuose eksperimentuose Energetikos ir technikos muziejaus chemijos (Kiuri) laboratorijoje. Jie skirti visai šeimai ir visiems, besidomintiems cheminiais elementais, jų savybėmis ir įdomiuoju medžiagų mokslu.

  • Pirmojo eksperimento metu užvirsime skystą azotą. 196 laipsnių šalčio azotas gali užšaldyti bet kokią medžiagą, kurios sudėtyje yra vandens – gėlę, vaisių ar uogą. Drąsiausi paragaus eksperimento metu šviežiai užšalusių skanėstų. O azotą įpylus į verdantį vandenį, dėl temperatūrų skirtumo, susidaro tirštas azoto dujų debesis.
  • Kitas eksperimentas – rūgščių ir bazių egzoterminės reakcijos. Sumaišius buitinę chemiją su folija, išsiskiria šiluma ir vandenilio dujos. Stebėsime, kaip šiomis dujomis, kurios dažniausiai aptinkamos visoje Visatoje, prisipučia balionas ir dėl šilumos pakyla į orą.
  • Dramblio dantų pasta – trečiasis eksperimentas – dar viena egzoterminė reakcija. Kodėl svarbi medžiagų koncentracija ir kaip, apsiskaičiavus, vietoje muilo žmogui galima pagaminti dantų pastą drambliui?

Įtraukiantys moksliniai bandymai vyksta savaitgaliais:

10:30

12:30

14:30

16:30

ETM cokoliniame aukšte, Kiuri dirbtuvėse, kurios pavadintos žymios mokslininkės, Marijos Kiuri, garbei. Lankytojai-laborantai bus aprūpinti apsauginiais chalatais ir akiniais. Susitikimo vieta – ETM infocentras. Vaikų (iki 12 metų) dalyvavimas – su suaugusiųjų priežiūra.

Užsiėmimo trukmė – 40 min.

Kaina – 2 Eur.

Skip to content