Skip to content

Savaitgaliais – nemokami užsiėmimai ukrainiečių ir rusų kalbomis

Susipažinkite – Energetikos ir technikos muziejaus gidė-edukatorė Anastasiia. Ji savaitgaliais veda nemokamus užsiėmimus ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Anastasiia laimingai gyveno Kijive – baigusi universitetą iškart pradėjo dirbti pradinių klasių mokytoja ir mokykloje dirbo 5 metus. Į Lietuvą atvyko su seserimis. Iš pradžių jos norėjo apsistoti mažame miestelyje netoli Klaipėdos, bet persigalvojo ir nusprendė kartu gyventi sostinėje. „Lietuviai mus puikiai priėmė ir visokeriopai padėjo. Ir dabar esu dėkinga visiems už palaikymą bei draugiškumą“, – sako ji.

Anastasiia mokosi lietuvių kalbos – daug praktikuojasi kalbėdama su kolegomis. Mėgstamiausi eksponatai? – Interaktyvi salė „Technikos mokslas ir technika vaikams“: „Lankydamiesi muziejuose esame įpratę grožėtis ir mokytis akimis ar ausimis, o Energetikos ir technikos muziejuje galime ir net būtina išbandyti eksponatus patiems“.

Ar smagu darbe su lankytojais pasikalbėti ir gimtąja kalba? „Apima neapsakomas jausmas, kai muziejuje apsilanko ukrainiečiai. Jie visada pasiūlo pereiti prie gimtosios kalbos ir aš visad tuo džiaugiuosi. Žinoma, labiausiai man patinka užsiėmimus vesti vaikams. Labai juos myliu ir man lengva su jais rasti kalbą“, – pasakojo gidė. Jos motto: „Tu drąsesnis, nei manai. Stipresnis, nei atrodai. Ir protingesnis, nei galvoji“ (Mikė Pūkuotukas).

Susitikite su Anastasiia savaitgaliais:

Išankstinė registracija nebūtina. Ukrainiečiams muziejaus lankymas – nemokamas.

Знайомтесь, Анастасія, гід-вчитель Музею енергетики та техніки. У вихідні дні вона проводить безкоштовні заняття українською та російською мовами: 15:00 – освіта «Ілюзії – наука, містика чи обман?», 17:00 – тематична екскурсія інтерактивною виставкою «Техніка та технології для дітей». Відвідування музею (вул. Rinktinės, 2, Вільнюс) для українців безкоштовне.

Skip to content