Skip to content

Savaitgalis ETM

Savaitgaliai ETM – kokybiškas laikas mokslo pasaulyje, kuriame įdomiausios veiklos atsiskleidžia smalsiausiems muziejaus lankytojams. Šeštadieniais ir sekmadieniais kviečiame pasinerti į:

◾ Ekskursijas Virsmo salėje – pasivaikščiokite po interaktyvią ekspoziciją apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione. Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais.  Muziejaus gidas–edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys instrumentą išbandyti lankytojams. – 10.15, 11.45, 13.30, 15 ir 16.45 val.

◾  Ekskursijas parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“. Su ETM gidu leiskitės į ekskursijas, kuriose sužinosite apie vieną iškiliausių protų žmonijos istorijoje – L. da Vinčį ir jo išradimus. Čia taip pat galima išvysti žymiausias L. da Vinčio kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, „Pasaulio gelbėtojas“ bei „Paskutinė vakarienė“. – 11.00 ir 17.00 val. lietuvių kalba, 13.30 rusų k.,14.30 anglų k.

◾ Mokslinius eksperimentus – Kiuri dirbtuvių metu turėsite galimybę susipažinti su cheminių elementų savybėmis ir įdomiuoju medžiagų mokslu. Užsiėmimai skirti šeimai ir visiems, besidomintiems stebinančiu chemijos pasauliu.  Niutono dirbtuvėse išsiaiškinsite, kokios yra energijos rūšys ir Niutono dėsniai, sukursite tikrą ugnies viesulą bei saugiai per kūną perleisite elektros srovę. – 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 ir 17.30 val.

Kiekvieną mėnesį muziejuje vyksta skirtingi, įtraukiantys užsiėmimai. Visą kovo mėnesį dalyvaukite edukacijoje „3D skenavimas: skaitmeninė dimensija“, kurioje sužinosite, kokie yra 3D skenavimo veikimo principai ir suprasite plačias trimačio skenavimo panaudojimo galimybes skirtingose mokslo ir technologijų srityse, o galiausiai patys atsidursite skaitmeninėje dimensijoje. – 16 val.

Ekskursijos Virsmo salėje ir parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ – už bilieto kainą. Lankymo kainą sudaro muziejaus lankytojo bilietas +3,50 Eur/asm.

Moksliniai eksperimentai ir edukacijos – bilieto kaina +2 Eur/asm.

Muziejaus darbo laikas – 10.00–18.30 val.

Skip to content