Skip to content

Energetikos ir technikos muziejui – 19 metų. O pirmajai Vilniaus miesto elektrinei – 119! Paleista 1903 m. vasario 14 d. elektrinė veikė iki 1998, 2003 m. istorinėse jos patalpose įkurtas muziejus. Vasario 12-13 d. kviečiame kartu atšvęsti muziejaus gimtadienį:

Šį savaitgalį lankydamiesi muziejuje už bilietą sumokėkite tiek, kiek norite ir sudalyvaukite sekmadieninėse apžvalginėse ekskursijose su ETM gidu. Ekskursijų pradžia 13 ir 17 val. Dalyvaujant renginiuose būtinas ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Dalyvių skaičius vienoje ekskursijoje ribojamas iki 30 asmenų. Išankstinė registracija čia. 

 

Šiuo metu muziejuje vyksta grupės menininkų paroda „Salve, Vilnius“, skirta artėjančiam Vilniaus 700-ajam jubiliejui. Katilų ir Turbinų salėse, tarp originalios ETM ekspozicijos, rasite paveikslų ir skulptūrų, kuriuos sukūrė 29 menininkai. Jų darbų centre – Vilniaus miestas bei jo istorijos. Parodos autoriams iškelta neįprasta salygą – visi kūriniai turi būti apvalių ar ovalių formų, taip atliepiant antikos ir renesanso tradiciją, vingiuotas Vilniaus senamiesčio gatveles bei senosios architektūros detales.

 

Kondensatorių salėje ir Pramonės ekspozicijoje – tarptautinė plakatų paroda, skirta Višegrado grupės 30-osioms įkūrimo metinėms. Joje eksponuojami geriausių Vidurio Europos šalių (Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos) plakato menininkų darbai. Paroda surengta su Vengrijos ambasada Lietuvoje.

 

Gimtadienio proga gaukite ir dovanų nuo muziejaus. Dalyvaukite ETM „Facebook“ arba „Instagram“ konkurse – komentaruose sveikinkite muziejų su gimimo diena ir laimėkite stalo žaidimą „Vilniaus pramonės istorijos“. Tai – naujausias ETM kūrinys. Jis skirtas XIX a. pab.–XX a. pr. laikotarpiui, kai Vilniuje prasidėjo pramonės permainos – nutiestas geležinkelis, atsirado garo mašinos, naujos pramoninės zonos ir atidaryta pirmoji elektrinė. Žaidėjai stato fabrikus, gamina produktus ir kuria modernią sostinę.

Laimėtoją skelbsime vasario 14 d.

Skip to content