Skip to content

Šventinis susitikimas ETM: ką mato Kalėdų senelis, ko nemato kiti?

Paskutinį mėnesio sekmadienį, nemokamai lankomą muziejų sekmadienį, Energetikos ir technikos muziejus kviečia pasitikti šventiškai. Įžiebus pagrindinę sostinės eglę, lapkričio 27 d. muziejuje viešės Kalėdų senelis, kuris skaitys pasakas, skatins apmąstyti kalėdinius norus ir siųs vaikų laiškus į elfų dirbtuves. Kalėdų magiją drauge kuria menininkai ir elektronikos inžinieriai.

Išradimai gimsta svajojant

Nemokamą Energetikos ir technikos muziejaus lankymą paskutinį mėnesio sekmadienį inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė. Muziejus kiekvieną mėnesį siekia pasiūlyti naujų paslaugų – parodų, ekskursijų, mokslinių eksperimentų. Šiuo metu čia veikia veikia Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės garso-šviesos instaliacija „Electric Diva“ bei dvi parodos – „K O N T A K T A S“ ir „Saudade“.

„Prasidėjus žiemai, prisidėdami prie sostinės eglutės įžiebimo šventės, norime sukurti įsimintiną dieną vilniečiams ir miesto svečiams bei paskatinti vaikus svajoti, – sakė Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas. – Kodėl kviečiame Kalėdų senelį į technikos muziejų? Esame mokslo centras, orientuojamės į pažinimą per praktiką, smalsumą, džiaugsmą. Mokslas prasideda būtent nuo svajonių. Be lakios mažųjų fantazijos ateityje neturėtume išradimų, kuriuos jie užaugę dar sumanys.“

Pasakų maratonas

Interaktyvus muziejus kurs įtraukiančias Kalėdas. Čia dirbantys eksponatų autoriai jau kuria interaktyvų šventinį paštą, kuriuo kiekvieną valandą siųsime vaikų parašytus kalėdinius norus elfams. Muziejuje skambės šventinė muzika, istorinis garo katilas taps dovana.

Šventinę nuotaiką kurs ir Kalėdų senelis – aktorius Saulius Čėpla. Jis skaitys „Petsono ir Finduso Kalėdas“, „Spragtuką“, „Kalėdų naktį“, „Pūkį ir snaigę“ ir daug kitų vaikams žinomų pasakų. Susitikimo metu vyks stebuklai – muziejuje snigs. Beje, aktorius yra suvaidinęs Petsoną ir turi katiną, vardu Findusas.

„Ką mato Kalėdų senelis, o ko nemato visi kiti? – klausė S. Čėpla. – Jei jo kepurėje būtų įtaisyta kamera, visas pasaulis galėtų taip pat išvysti tas neįtikėtinas, plačias, tyrinėjančias vaikų akis, kuriose atsispindi visos dramos: ir tikiu, ir netikiu, bijau, bet gal ir ne. Šias jų akis matau kaskart susitikdamas su vaikais.“

Lapkričio 27 d. Energetikos ir technikos muziejaus lankymas – nemokamas. Muziejaus darbo laikas – 10.00–18.30 val.

Pasakos bus skaitomos kiekvieną valandą (30 min.), tuomet siųsime vaikų laiškus ir fotografuosimės (15 min.), pietų pertrauka – 14 val.

Skip to content