Skip to content

Tesla šou Virsmo salėje – kasdien

Virsmo salė – naujausia Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) erdvė, išsidėsčiusi 1000 kv. m. – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Įsigyti išankstinius lankytojo bilietus ir bilietus į ekskursijas bei Tesla šou, kviečiame čia.

Mažoji Tesla ritė

Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais – nors turėjo 300 patentų, tai neišgelbėjo fiziko nuo skurdo. Kokie N. Teslos gyvenimo pokyčiai lėmė, kad jis išrado vieną ar kitą išradimą? Muziejaus gidas-edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys eksponatą-instrumentą išbandyti lankytojams.

Tesla šou vyksta kasdien:

◾ 11.15

◾ 12.45

◾ 14.30

◾ 16.00

◾ 17.45

Savaitgaliais registruokitės laisvam lankymui arba ekskursijoms:

◾ Energijos gamyba + Tesla šou. Teminėje ekskursijoje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

◾ Energijos kaupimas ir perdavimas + Tesla šou. Čia sužinosite apie energijos tipus – kinetinę, potencinę energiją – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Išsamiau susipažinsite su unikaliais Virsmo salės eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

◾ Energijos vartojimas + Tesla šou. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Primename, kad Kvantų kortelės aktyvumo laikotarpis yra 1,5 val. Aktyvumo metu galite palikti ekspozicijos ribas ir į ją sugrįžti. Pasibaigus aktyvumo laikui ir išėjus iš salės, į ją sugrįžti nebegalėsite. Kvantų kaupimo laikas nėra ribojamas, jie anuliuojami tik grąžinus kortelę surinkimo aparate arba atidavus muziejaus darbuotojui.

Vienu metu Virsmo salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Mažiausi lankytojų srautai – darbo dienomis, rytais ir ne piko metu.

Daugiau apie eksponatų ir Kvantų kortelės naudojimą Jūsų saugiam ir pilnaverčiam apsilankymui – čia.

Visais iškilusiais klausimais maloniai kviečiame kreiptis į muziejaus gidus-edukatorius ar darbuotojus, kurie kalba lietuvių, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis.

Projektas finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Partneris: #EnergySmartSTART programa powered by „Ignitis grupė“

Informacinis partneris: LRT

Skip to content