Skip to content

ETM gyvai – muzikiniai trečiadieniai buvusios elektrinės stogo terasoje

Energingi trečiadieniai – savaitės vidurį pasitikite gyvos muzikos koncertuose buvusios elektrinės stogo terasoje. Įspūdingos sostinės panoramos fone susipažinsime su lietuvių ir užsienio muzikantų kūryba, akustine, alternatyvia, elektronine ir gyva muzika.

Renginių pradžia – 19.00 val.

Muziejus užsidaro 22.00 val.

Renginiai nemokami.

RENGINIŲ ARCHYVAS

Rugsėjo 20 d. ETM stogo terasoje pasirodė Lukas Norkūnas: „Esu Lukas Norkūnas iš Vilniaus. Ėmiau groti gitara, dainuoti ir kurti dainas paauglystėje.

Studijavau filosofiją su motyvu surasti prasmės „aukso puodą“ savo dainų rašymui ir troškau būti keliaujančiu muzikantu.

Grojau gatvėse ir vietose Vilniuje, keliavau po įvairius Lietuvos miestus ir miestelius grodamas vienas ir su grupėmis, apsilankiau TV ir kitur.

Esu išleidęs du savo dainų albumus, kuriuose grojau visais instrumentais.

Savo dainose siekiu suderinti emocinį krūvį, žodžių prasmingumą bei muzikinį išradingumą.“

Lukas Norkūnas

Duetas „Komforto zona“ – kartu muzikuojantys Lina Kavalčiukienė – dainų muzikos ir tekstų autorė, atlikėja – ir gitaristas Julius Stankevičius. Susipažinę viename iš muzikos festivalių duetas kartu atlieka autorines dainas.

„Mes – ramybė ir audra viename. Kai yra ryšys muzikoje, tai ji ir kitus išskraidina, nuneša į komforto zoną!“ – sako jie.

Lyriškas pianino ir elektrinės gitaros skambesys – netelpanti į rėmus muzika. Lyriškumas, veržlumas, jausmingumas, ilgesys, bet ir trykštanti energija – čia persipina elektronika, dainuojamoji poezija, rokas, girdisi folko natos.

„Komforto zona“

Rugsėjo 6 d. nuskambėjo Justės Kraujelytės akustinė programa. J. Kraujelytė scenoje – jau 25 metus. Pradėjusi nuo tarptautinį pripažinimą ir rimčiausius muzikinius laimėjimus skynusio vokalinio džiazo ansamblio KIVI Justė buvo matoma kaip daugybės muzikinių projektų ir grupių narė (Breakfast for Two, OKATA, Big Balagan Band, Netikėti svečiai, Pluie de Comètes), chameleoniška, įkūnijanti daug vaidmenų, tačiau atpažįstama iš švelnaus tembro, saviironiškų tekstų ir stiprios, žiežirbą primenančios energijos, kurią nesunkiai keičia melancholiškos spalvos bei nuotaikos.

Vadinama lietuviškąja Roisin Murphy bei stebinančia konceptualiais pasirodymais nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose atlikėja jau gavo lengvą provokatorės etiketę. Netradicinius vaizdo klipus, albumo pristatymus rengianti kūrėja daug dėmesio skiria vizualinei estetikai. Kūrėjos pagrindinė kūrybos tema – psichikos sveikata, jos debiutinis albumas „Therapy“ įvertintas kaip šviežias gūsis alternatyvioje pop scenoje.

2020 m. pradėjusi solinę karjerą Justė jau ruošia trečiąjį albumą su trumpametražiu filmu apie imposterio sindromą, kuris pasirodys jau ateinantį rudenį. Koncerto metu skambėjo albumų „Therapy“ bei „Nejausmas“ dainos.

Scenoje kartu su Juste pasirodė Dovydas Mindaugas Buidovas (sceninis vardas – Domibu) – bosinė gitara. Muzikos prodiuseris, elektroninės muzikos kūrėjas, atlikėjas ir bosistas. Šiuo metu kuria bei koncertuoja kartu su Evgenya Redko, Konstantinu Lilu, Roku Yan, Petunija, Gina Shee bei prodiusuoja ir kuria naujausią Justės Kraujelytės albumą „Imposteris“.

Rugpjūčio 30 d. dainų kūrėja ir atlikėja Aistė Lukoševičiūtė surengė akustinį pasirodymą, kuriame pristatė savo naujausią kūrybą. Atlikėjos-dainų kūrėjos (singer-songwriter) žanre kurianti Aistė įkvėpimo semiasi iš savo bei aplinkinių patirčių.

Aistė Lukoševičiūtė

XTET – seniai susikūrusi, bet tik dabar debiutuojanti savikritiška grupė -be dirbtinio intelekto.-
Rugpjūčio 23 d. grojo:
Būgnai – Eugenijus Pugačiukas
Bosinė gitara – Arūnas Kemėšis
Saksofonas – Saulius Valikonis
Gitara – Rokas Smilingis
Balsas – Eliza Bondarenko

XTET

Čigonė, vėjo dukra, kerėtoja ir novatorė palieka savo kelionių aplink pasaulį pėdsakus. Gaia Mobilij į kūrybą įtraukia įvairių kelionių patirtis. Stambulas, Meksikas, Barselona, Mumbajus – ji daug kur jautėsi kaip namuose, o šių kultūrų įtaką tiesiogiai įpina savo į pasirodymus. Apsiginklavusi vokalu, akordeonu, elektronika ir įvairiais mažais instrumentais, Gaia greitai nustebina publiką rodydama, kiek geba vienas žmogus.
Ji groja sintezatoriumi, kita elektronine įranga, nebijo elektronikos žanro. Jos bulgariškos ragos rezonuoja su kitomis Balkanų dainomis, taip pat – italų, lotynų Amerikos, indų ir čigonų muzika. Aplink pasaulį per 80 minučių – rugpjūčio 16 d.

Gaia Mobilij

„Sun Francisco“ – kitokios, alternatyvesnės pop muzikos kūrėjai, savo dainose apjungiantys ir skirtingas nuotaikas, žanrus (nuo nostalgiško synthpop iki eksperimentinio flamenko) ir kalbas (lietuvių, anglų bei ispanų).

Už kūrinių vokalines linijas ir tekstus atsakinga Giedrė – daugelio dainavimo konkursų laureatė, pirmojo „Lietuvos balso“ sezono antros vietos laimėtoja. Grupės dainas aranžuoja ir prodiusuoja Maksas, beveik kiekvieną kartą pats save ir Giedrę nustebinantis naujais, netikėtais sąskambiais bei dermėmis.

Liepą pasirodė „Sun Francisco“ mini-albumas „123“, kuris įrašytas atlikėjams laikinai apsigyvenus Ispanijos pietuose. Šiame ispaniškai lietuviškame (ar lietuviškai ispaniškame) darbe duetas savaip interpretuoja reggaetono, flamenko ir tango muzikinius stilius, o lietuviški tekstai kalba apie socialinių medijų primetamą nuolatinį lyginimąsi su kitais, priklausomybę nuo prožektorių šviesos ir perdegimą.

Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasoje skambėjo dainos iš albumo, anksčiau išleisti ir klausytojų jau pamėgti kūriniai ir dar niekur neskambėjusios dainos.

„Sun Francisco“

Rugpjūčio 2 d. – KooperatiV – 18-metis elektroninės muzikos (EDM/SYNTHWAVE) kūrėjas iš Vilniaus. KooperatiV muzikos mokosi Vilniaus B. Dvariono muzikos mokykloje. Elektroninę muziką pradėjo kurti prieš 4 metus, o prieš metus pradėjo dalyvauti pogrindiniuose koncertuose. Jaunasis talentas daugiausia rašo instrumentines kompozicijas, tačiau gyvuose pasirodymuose anglų kalba sudainuoja ir vieną kitą savo dainą.

KooperatiV yra išleidęs 3 EP ir 2 albumus, kurių galima pasiklausyti „Spotify“. Atlikėjas yra išleidęs ir CD, kurį galima įsigyti koncertuose.

Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasoje KooperatiV grojo rugpjūčio 2 d., nuo 20 val. Įkvėpimo jis semiasi iš Deadmau5 ir Carpenter Brut. Žinutė nuo atlikėjo: „Kviečiu elektroninės muzikos mėgėjus. Bus geras vakaras ir „tūc, tūc, tūc“ muzika“.

KooperatiV

Liepos 26 d. įvyko dainininkės, dainų kūrėjos Agnės Buškevičiūtės debiutinio albumo „New Start“ pristatymas. A. Buškevičiūtė – profesionali jaunosios kartos dainininkė, dainų kūrėja, aktorė ir televizijos veidas. Praėjusiais metais ji pristatė pirmąją autorinę dainą „New Start“ ir su ja sudalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje. Liepos 21 d. pasirodė Agnės debiutinis albumas „New Start“, kuriame – dar daugiau autorinės kūrybos dainų, pilnų mistiško, kinematografiško ir epiško skambesio, o liepos 26 d. visas albumo dainas ji pristatė gyvai ETM stogo terasoje.

„New Start“ – pirmasis tokio skambesio ir žanro (epic / cinematic pop) albumas Lietuvoje. Jį sudaro dainos lietuvių ir anglų kalbomis. Muzikos skambesys ir pati kūryba inspiruota filmų muzikos garso takelių, Šiaurės ir Skandinavijos šalių, keltų muzikos kūrėjų dainų motyvų, fantasy world tematikos. Švelnus klasikinis balsas ir instrumentiškai spalvingos aranžuotės klausytojus nukelia į magiškus pasaulius, kuriuose yra mitologinės būtybės, stebuklinga gamta, herojiniai ir stebuklingi nuotykiai.

Agnė Buškevičiūtė

Dėmesio! Grupė „Morėsakys“ yra ant jūsų stogo. Jie neketina nulipti. Jie ketina groti. Pamačius grupę „Morėsakys“ rekomenduojama klausyti jų muzikos ir judėti pagal ritmą. Užmezgus netyčinį akių kontaktą rekomenduojama lėtai atsitraukti.

Jau daugiau nei metus grupė groja savo kūrybos alternatyvią muziką. Ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo jie užsilipo liepos 19 d.

„Morėsakys“

Liepos 5 d. vakarą ETM terasoje pasirodė naujai susikūrusi grupė subtiliai provokatyviu pavadinimu „Mylėti‘s“, neseniai išleidusi pirmąjį albumą „Sugrįžk“.
Grupės kūryboje trip-hopas, kuris Lietuvoje dar nėra toks populiarus, persipina su alternatyvaus ir dark pop muzikos stiliaus elementais.

„Mylėti‘s“

Birželio 28 d. ETM stogo terasoje skambėjo Lina MinOre (Lina Kavalčiukienė) – dainų kūrėja, atlikėja, kuriai, kaip sako vardas, prie širdies – minorinė tonacija. Šiltas ir bendraujantis žmogus, tad jai viskas ore! Autorinę programą ji atliko gyvai, pritardama pianinu ir savo kurtomis aranžuotėmis. Birželio 28 d. – pianino garsais apipintos muzikinės vakaro istorijos.

Birželio 21 d. koncertų serija pradėjo DJ Saga. Miksuoti šokių muziką juostiniais magnetofonais Saga pradėjo dar 1986 m. Vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs groti plokštelėmis, jis vedė muzikines radijo ir TV laidas, rašė straipsnius apie elektroninės muzikos ideologiją.

Savo fonotekoje Saga yra sukaupęs įvairios elektroninės muzikos nuo reggae, dub, chillout iki nu breaks, techno, psy transo ir hardcore. Į programą DJ Saga gali įpinti ir senesnius KLF, „Prodigy“, „Chemical Brothers“, „Underworld“ ir „Daft Punk“ kūrinius.

Kartu su juo pasirodė būgnininkas SampL1n – šiemet per Gatvės muzikos dieną susigrojęs duetas toliau eksperimentuoja iš juostų grojamą muziką derindamas su gyvu būgnų skambesiu.

DJ Saga. Raimundo Adzgausko nuotr.

Ukrainiečių muzikantas ir menininkas Make Like a Tree keliavo po Europą ir birželio 6 d. sustojo Vilniuje.

Make Like a Tree – tai kelionių, išreikštų muzika ir fotografija, kvintesencija, kurią kuria Sergejus Onischenko – menininkas iš Ukrainos, keliaujantis po pasaulį ir skleidžiantis indie/folk melodijas su nonkonformizmo bei bytnikų kartos idėjų dvelksmu, tuo pačiu rodantis minimalistines kraštovaizdžio fotografijas, padarytas įvairiose jo aplankytose vietose.

Make Like a Tree

Užkandžiais ir gėrimais rūpinasi ETM kavinė „Elektrinė“. Sėdimų vietų skaičius ribotas.

*Esant geram orui rekomenduojame pasirūpinti apsauga nuo saulės.

Skip to content