Skip to content

Vasario 16-oji ETM

Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų, pirmoji viešoji sostinės elektrinė mini 120 įkūrimo metines, o ETM – 20 veiklos metų jubiliejų. Vasario 16-ąją ETM besisvečiuosiantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kvies įsitraukti į kinematografinį nuotykį ir pasijausti atradėjais, detektyvais bei keliautojais laike – Katilų salėje visą dieną bus rodoma programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą (1938)“.

Programos sudarytojas, archyvaras Aleksas Gilaitis:
„Tai – iškalbingas istorinis dokumentas, atskleidžiantis gyvą ryšį tarp praeities ir dabarties. Keičiasi datos ir politinės aplinkybės, bet nesikeičia žmogaus žvilgsnis į save ir jį supančią aplinką. Tai – kinematografinis nuotykis, kuris paneigia, kad kronikos yra tik istorikų ir archyvarų teritorija.“

„Scanoramos” įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė:
„Laisva ir klestinti Lietuva 20-aisiais Nepriklausomybės metais, skaičiuojanti kultūros, pramonės ir sporto laimėjimus – skamba optimistiškai ir labai šiuolaikiškai, nors programa nukelia mus į vieną viltingiausių šalies istorijos laikotarpių – tarpukarį. Toks istorijos pasikartojimas nuteikia šviesiai ir kviečia švęsti į Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, prisimenant, kad sunkiai iškovotą laisvę kiekvieną dieną turime ginti savo veiksmais ir pasirinkimais.“

Katilų salėje taip pat vyks „Baltų lankų“ leidyklos mugė. Visos knygos – leidyklos kainomis. Elektrinės ir muziejaus gimtadienio proga „Baltos lankos“ ETM lankytojams dovanos literatūrinių dovanų.

Vakarinės ekskursijos:

19.30, 20.30 val. – „Industrijos šešėlių kvapas“; „Vilniaus modernėjimo istorija“ (ETM stogo terasa – su karštais gėrimais ir užkandžiais).

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą ekskursijos nemokamos.
Sąrašas ir registracija.

Išsami gimtadienio renginių programa – etm.lt/etm120
Renginio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, iniciatyva „Vilnius 700“, Europos šalių kino forumas „Scanorama“, leidykla „Baltos lankos“.

Skip to content