Skip to content

Balandžio 30 d. – muziejų sekmadienis!

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai, prasmingai ir aktyviai! Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje rasite: industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius; interaktyvią salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“; čiuožyklą; ETM stogo terasą; valdymo pulto simuliatorių.

Savaitgaliais ETM Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį (ir kietą, ir minkštą) skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps bespalviu? Tai ir daugiau – chemijos laboratorijoje.

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis. Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur/asm. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

Niutono eksperimentai. Sauliaus Žiūros nuotrauka

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti bus galima laukiant gyvoje eilėje. Vienu metu salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Plačiau apie ekskursijas ir Tesla šou galite sužinoti čia.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Virsmo salė.

11.15, 13.15 ir 15.15 val. ETM stogo terasoje vyks ekskursija „Vilniaus modernėjimo istorija“. Nuo terasos atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ETM gidė papasakos apie svarbiausius Vilniaus išradimus: telegrafą, televiziją ir elektrą.

ETM stogo terasa.

Katilų salėje rasite Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės instaliaciją „Electric Diva”. Taip pat čia – paskutinė galimybė pamatyti parodą „Salve, Vilnius’DCC“, skirtą Vilniaus miesto unikalumui įamžinti jo 700 metų jubiliejaus proga. Paroda veikia Katilų salėje ir ETM stogo terasoje.

Kondensatorių ir Turbinų salėse veikia nauja, tarptautinė lenkų, lietuvių, ukrainiečių ir vokiečių paroda „Ribos“. Ji surengta 2022 m. ir iki šiol rodyta Lenkijoje bei Vokietijoje. Parodose eksponuojami ir penkių lietuvių menininkų darbai.

„Salve, Vilnius’DCC“.

PROGRAMA:

10.15 – Ekskursijos Virsmo salėje
10.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
11.15 – Tesla šou;
Ekskursija stogo terasoje „Vilniaus modernėjimo istorija“
11.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
11.45 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje
12.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
12.45 – Tesla šou
13.15 – Ekskursija stogo terasoje „Vilniaus modernėjimo istorija“
13.30 – Ekskursijos Virsmo salėje;
Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
14.30 – Tesla šou;
Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
15.00 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje
15.15 – Ekskursija stogo terasoje „Vilniaus modernėjimo istorija“
15.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
16.00 – Tesla šou
16.30 – Ekskursijos Virsmo salėje;
Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
17.15 – Tesla šou

Pilnas paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai lankomų muziejų sąrašas – čia.

Susitikime ETM muziejų sekmadienį – balandžio 30 d.

Dieną prieš valstybinę šventę muziejus dirbs iki 17.30 val.

Skip to content