Skip to content

„Elektrinė“ x Paskaita – trečiadieniais Energetikos ir technikos muziejuje

ETM kavinė „Elektrinė“ trečiadieniais kviečia į paskaitas, kurių metu išgirsime, kaip mokslininkai, mokslo populiarintojai ir visuomenininkai kalbės mums aktualiomis temomis.

Sausį parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ turėjome progą pasikalausyti, kaip lakūnas Jurgis Kairys pasakojo apie skraidančių mašinų istoriją, jų veikimo principus ir savo skrydžius. Vasario 14 d. kviečiame į naują susitikimą, kurio metu dr. Marija Drėmaitė skaitys paskaitą „Svajonių fabrikai: industrinis paveldas ir technikos muziejai“, skirtą elektrinės 121-ųjų įkūrimo metinių proga.

Paskaitoje bus aptariamos naujausios industrinio paveldo tyrimų tendencijos, įpaveldinimo būdai ir komunikacija muziejuose. Apžvelgiama industrinio paveldo samprata ir problematika Lietuvoje, įpaveldinimo tendencijos ir žmonių santykis su industrine atmintimi. Keliamas klausimas, kaip kinta industrializacijos istorijos ir jos palikimo interpretacija ir pristatymas šiuolaikiniuose muziejuose, atsižvelgiant į klimato krizės ir antropoceno problematiką.

Dr. Marija Drėmaitė yra kultūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė, mokslinio centro „(Post)Autoritariniai kraštovaizdžiai” tyrėja. Nagrinėja XX a. architektūros, urbanistikos ir industrializacijos palikimą, rašo knygas ir kuruoja parodas.

Informacija norintiems dalyvauti:

Pradžia – 17 val.
Trukmė –
1 val.

Išankstinė registracija nebūtina. Renginys nemokamas.

Primename, kad renginių metu prailgintu laiku veiks ETM kavinė „Elektrinė“.

 

Skip to content