Skip to content

Liepkalnio vandens saugyklos darbo laikas

Liepkalnio vandens saugykla oficialiai atverta visuomenei. Liepkalnio vandenvietė atvira ekskursijų metu ketvirtadieniais–penktadieniais 18.00 val. ir šeštadieniais–sekmadieniais 13.00 val. Ekskursijos grupėms nuo 20 asm. užsakomos tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Registracija – čia.

Ekskursijų su Energetikos ir technikos muziejaus gidu metu sužinosite: kaip veikia vandenvietė ir Vilniaus vandentvarkos sistema? Kuo išskirtinis Vilnius visame pasaulyje? Kiek litrų vandens 1916 m. suvartodavo vilniečiai? Kas nutiko 1941 m., kai sostinėje kilo dizenterijos ir šiltinės epidemijos? Kodėl vandens saugykla aidi ir kaip joje susikalbėti?

Po ekskursijų vyksta garso edukacija su Energetikos ir technikos muziejaus gide-padėjėja, profesionalia džiazo atlikėja Aliona Kravtsova.

Ekskursijos kaina: Kaina – 5 Eur/asm. (moksleiviams, studentams, senjorams, kariams – 3 Eur, vaikams iki 6 metų – nemokamai, vaikams iš socialiai remtinų šeimų, neįgaliesiems ir vienam neįgalųjį lydinčiam asmeniui (pateikus dokumentą) – 1 Eur)

Adresas: Liepkalnio g. 20, Vilnius

Informacija apie renginius – „Facebooke“

1916 m. po kalnu įrengta šimtametė vandens saugykla priklauso didžiausiai Lietuvoje vandentvarkos bendrovei „Vilniaus vandenys“ ir išsiskiria unikalia konstrukcija bei akustika – aidas joje atsikartoja net 5-6 kartus. Saugykla naudota iki 1987 m., iki šiol strateginis miesto vandentiekio sistemos objektas buvo uždaras ir saugomas, nuo 2023 m. liepos atvertas visuomenei.

Globėjas: Vilniaus miesto savivaldybė

Iniciatyvos autorius: „Vilniaus vandenys“

Įgyvendina: Energetikos ir technikos muziejus

Skip to content