Skip to content

„Salve, Vilnius’DCC“ parodą papildė vaikų kūryba apie Vilnių

Energetikos ir technikos muziejaus Katilų salėje ir stogo terasoje veikiančią parodą „Salve, Vilnius’DCC“, skirtą Vilniaus 700-ajam jubiliejui paminėti, papildė vaikų kūryba. Kaip ir dviem dešimtim profesionalių menininkų, jauniesiems kūrėjams buvo skirta užduotis sukurti apvalios formos kūrinius. Tai – užuomina į vingiuotas senamiesčio gatveles, aptakias Vilniaus senosios architektūros detales.

Ši parodos dalis skirta sujungti Vilniaus vaikų ir jaunimo klubus, darbuotojus bei vaikus, kartu kuriant kūrinius, skirtus paminėti reikšmingą Vilniaus jubiliejų. Parodą organizavo Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Kregždutė” dailės mokytojas, projekto „Salve Vilnius’DCC” sumanytojas ir kuratorius Ričardas Zdanavičiaus.

Parodoje eksponuojami  Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų „Klevas”, „Kregždutė”, „Verdenė” ir „Lakštingala” ugdytinių darbai. Paroda eksponuojama Energetikos ir technikos muziejuje, kita ekspozicijos dalis rodoma Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Kregždutė” (Šiaulių g. 8, Vilnius). Viso parodose dalyvauja 62 jaunieji kūrėjai.

Parodos organizatoriai viliasi, kad šie darbai leis jaunajai kartai meniškai apmąstyti santykį su Vilniumi, užmegzti savotišką dialogą su miestu. Dalyvavimas parodoje – tai išskirtinė proga vaikams atsiskleisti sava vizualinio meno kūrėjo kalba ir kūrybiškai aktualizuoti Vilniaus istorijas, įprasminti savąją vilniečių tapatybę.

◾ Paroda veiks iki balandžio 30 d.
◾ Parodos atidarymas – kovo 7 d. (antradienį), 15.30 val.
◾ Įėjimas į parodos atidarymą – laisvas. Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą. 

Skip to content