Skip to content

„SU-MENĖK“ 2024 – „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“

Vilniaus savivaldybės iniciatyva „SU-MENĖK“ 2024 startuoja jau nuo vasario 2 d.  5 kartą iš eilės vykstatnti iniciatyva leis nevaržomai keliauti po įvairias galerijas, muziejus, dalyvauti edukacinėse veiklose ir ekskursijose vasario savaitgaliais. Šiemet šis renginys pasitinka su šūkiu „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“. Į meno sūkurį pirmąkart įsitrauks ir Energetikos ir technikos muziejus.

Ekskursijoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ su ETM gidu išvysite kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal italų Renesanso menininko ir išradėjo Leonardo da Vinčio eskizus bei žymiausias jo kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, „Pasaulio gelbėtojas“ ir garsioji freska „Paskutinė vakarienė“. Nuo šiol apie eksponatus daugiau sužinoti galite pasiklausę audiogido.

Ekskursijų metu pristatomi įdomiausi faktai apie Renesanso genijų, jo kūrybą ir technines inovacijas, lėmusias daugelio šiandien naudojamų išradimų atsiradimą moderniame amžiuje.
Ekskursijos savaitgaliais vyks:
 11.00 val.
◾ 13.30 val. (rusų kalba)
◾ 14.30 val. (anglų kalba)
◾ 17.00 val.
Darbo dienomis ekskursijos:
17.00 val.

Ričardas Zdanavičius

Vasario 6 d.  Katilų salėje atidaroma grupės menininkų paroda „Galvos, kaukės, maskaronai”. Atidarymas ir susitikimas su autoriais – vasario 6 d., antradienį, 17.30 val.

Veidas reprezentuoja svarbiausią žmogaus galvos organą. Daugiafunkcis intelektualios psichologijos raiškos portalas, kuriame atsispindi vaizdinės, garsinės, juslinės emocijos ir veikia gyvasties palaikymo organai. Svarbu turėti savo veidą be kaukės ir nepamesti galvos tam tikrose (gyvenimiškose) situacijose. Tad aukštyn galvas!

Salvijos Vaičikonytės aliejinės tapybos paroda „Horizontai“  kviečia keliauti po  Gruzijos kalnus, Irano dykumas ir Vilniaus gatves. S. Vaičikonytė – iliustratorė ir solo keliautoja, ne kartą yra keliavusi su bilietu į vieną pusę. Į Lietuvą sugrįžta pailsėti, kai pameta pasą ar nušoka nuo per aukštų skardžių. Visgi tai neatbaido nuo noro pažinti pasaulį ir susidurti su nežinomybe.

Tradiciškai, kaip ir kasmet, vasario mėnesio savaitgaliais (penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais) kursuos SU-MENĖK autobusas, kuris nemokamai veš lankytojus pagal specialiai sudaryta maršrutą. Tvarkaraščio paskelbimą sekite stops.lt ir sumenek.lt svetainėse.

„SU-MENĖK“ kvies lankyti šiuolaikinio meno erdves, rinkti antspaudus ir laimėti prizus. Šių metų prizas – pakvietimas į meno mugę ART VILNIUS, taigi tie lankytojai, kurie surinks daugiau negu 30 antspaudų ir atsiųs savo lankstinukų nuotraukas el. paštu [email protected], turės galimybę gauti pakvietimą į mugę.

Salvija Vaičikonytė

Gyvenančius už sostinės ribų Lietuvos geležinkeliai ragins traukiniu atvykti į Vilniaus geležinkelio stotį, kur prigriebus „SU-MENĖK“ lankstinuką tereiks nueiti iki Aguonų stotelės, norint autobusu pradėti šiuolaikinio meno kelionę.
Daugiau informacijos: sumenek.lt

Renginį organizuoja: Vilniaus miesto savivaldybė.

Renginio partneriai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „The Critical“, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, kavinių tinklas „Caffeine“.

Skip to content