Skip to content

Gegužės 28 d. – muziejų sekmadienis!

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai. Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje rasite: industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius; interaktyvią salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“; čiuožyklą; ETM stogo terasą; valdymo pulto simuliatorių.

Savaitgaliais ETM Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį (ir kietą, ir minkštą) skystį. Su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps bespalviu? Tai ir daugiau – chemijos laboratorijoje.

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis.

ETM stogo terasoje vyksta „Žygis į istoriją“. Nuo terasos atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ekskursijos metu ETM gidė pasakos modernaus Vilniaus istoriją ir apie svarbiausius išradimus: telegrafą, televiziją ir elektrą.

Savaitgaliais taip pat gaminame… „Vandens raketas”! Raketa – transporto priemonė, skraidantis prietaisas ar ginklas? Kas ją sukūrė ir ar galėtume raketą sukonstruoti patys? Veikiančią raketą į orą paleisime ETM kiemelyje. Planuojate dalyvauti dirbtuvėse? Atsineškite plastikinės taros: 1 raketai pasigaminti reikia 2 plastikinių butelių.

Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur/asm. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

Kondensatorių ir Turbinų salėse veikia nauja, tarptautinė lenkų, lietuvių, ukrainiečių ir vokiečių paroda „Ribos“. Parodos autoriai kvestionuoja, kas yra ribos: kaip jas nustatome? Ar ribų trūkumas tai – laisvė? Ar ribos yra natūralus padalijimas? Organizuoja ir vienija įvairovę? Parodos idėja kilo 2020 m. Tuomet prasidėjo karas Ukrainoje ir mūsų supratimas apie ribas smarkiai pakito.

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti galima laukiant gyvoje eilėje. Vienu metu salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Plačiau apie ekskursijas ir Tesla šou galite sužinoti čia.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Muziejuje taip pat veikia nauja kavinė – „Elektrinė“, kurioje paragausite rinktinės kavos ir ledų.

PROGRAMA:

10.15 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou
10.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
11.00 – „Vandens raketa“
11.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje
11.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
11.45 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje + Tesla šou
12.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
13.00 – „Vandens raketa“
13.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje
13.30 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou
13.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
14.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
15.00 – Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje + Tesla šou
15.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje
15.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse
16.00 – „Vandens raketa“
16.30 – Moksliniai eksperimentai Kiuri dirbtuvėse
16.45 – Ekskursijos Virsmo salėje + Tesla šou
17.15 – „Žygis į istoriją“ stogo terasoje
17.30 – Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse

Pilnas paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai lankomų muziejų sąrašas – čia.

Susitikime ETM muziejų sekmadienį – gegužės 28 d.

Skip to content