Skip to content

Kovo 11-oji Energetikos ir technikos muziejuje

Kovo 11-ąją Energetikos ir technikos muziejus dirbs įprastomis darbo valandomis nuo 10 iki 18.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiame pasitikti kartu. O ją minint muziejuje vyks Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą (1938)“, Vilniaus 700-mečiui skirta paroda „Salve,Vilnius’DCC“, kaip ir kiekvieną savaitgalį – moksliniai eksperimentai ir teminės ekskursijos Virsmo salėje. Čia, grojant žaibams, išgirsime Lietuvos valstybės himną.

Katilų salėje visą dieną svečiuosis „Scanorama“ ir kvies įsitraukti į kinematografinį nuotykį – pasijausti atradėjais, detektyvais bei keliautojais laike – čia visą dieną bus rodoma programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą (1938)“.

Programos sudarytojas, archyvaras Aleksas Gilaitis teigia:
„Tai – iškalbingas istorinis dokumentas, atskleidžiantis gyvą ryšį tarp praeities ir dabarties. Keičiasi datos ir politinės aplinkybės, bet nesikeičia žmogaus žvilgsnis į save ir jį supančią aplinką. Tai – kinematografinis nuotykis, kuris paneigia, kad kronikos yra tik istorikų ir archyvarų teritorija.“

„Scanoramos” įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė:
„Laisva ir klestinti Lietuva 20-aisiais Nepriklausomybės metais, skaičiuojanti kultūros, pramonės ir sporto laimėjimus – skamba optimistiškai ir labai šiuolaikiškai, nors programa nukelia mus į vieną viltingiausių šalies istorijos laikotarpių – tarpukarį. Toks istorijos pasikartojimas nuteikia šviesiai ir kviečia švęsti prisimenant, kad sunkiai iškovotą laisvę kiekvieną dieną turime ginti savo veiksmais ir pasirinkimais.“

Šią savaitę proginę parodą „Salve,Vilnius’DCC“ papildė vaikų kūryba. Kaip ir profesionaliems menininkams, jauniesiems kūrėjams buvo skirta užduotis sukurti apvalių formų kūrinius. Ši parodos dalis skirta sujungti Vilniaus vaikų ir jaunimo klubus, darbuotojus bei vaikus. Paroda veikia Katilų salėje ir stogo terasoje.

Virsmo salėje, neeiline proga, Tesla ričių pristatymai vyks kiek neįprastai – čia galėsite išgirsti žaibais grojamą Tautinę giesmę.

Sveikiname su artėjančia kovo 11-ąja!

Skip to content