Skip to content

ELEKTRINEI – 120, MUZIEJUI – 20 (VASARIO 14–19 D. PROGRAMA)

VASARIO 14 D., antradienis

 

NEMOKAMAS MUZIEJAUS LANKYMAS IR VIRSMO SALĖS EKSKURSIJOS. Būtina registracija į ekskursijas.

10.15 | Energijos gamyba, Energijos kaupimas ir perdavimas, Energijos vartojimas
11.45 | Apžvalginė ekskursija  po Virsmo salę
13.30 | Energijos gamyba, Energijos kaupimas ir perdavimas, Energijos vartojimas
15.00 | Apžvalginė ekskursija po Virsmo salę
16.45 | Energijos gamyba, Energijos kaupimas ir perdavimas, Energijos vartojimas

OPEN TESLA

Gimtadienio proga Virsmo salėje vyks išskirtiniai energijos perdavimai – Tesla ritėmis gros garso menininkai, tyrėjai ir atlikėjai, kurie eksperimentuos ir žaibų muziką derins su savo kūryba.

13.00 | Audrius Šimkūnas-Sala – garso menininkas, vietogarsių, fonografijos ir akustinės ekologijos tyrinėtojas.
14.30 | Vytautas Juozėnas-Škicas – fotografas, medijų menininkas, eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjas, be to – gamtos mylėtojas.
16.15 | Jan Glöckner – menininkas, menų doktorantas, meninių biotechnologijų tyrėjas, dirbantis  su radijo menu.
18.00 | Tata Frenkel ir Vitalis Vitaleus – ETM gidės-edukatorės, tarpdisciplininio (performatyvaus) meno kūrėjos ir menų daktaro, eksperimentinio garso menininko duetas. Abu kūrėjai dirba įvairiuose edukaciniuose  projektuose, dažnai įterpdami garso meną.

KNYGŲ MUGĖ

„Baltų lankų“ leidyklos knygos – leidyklos kainomis. Visą dieną pagrindinėje, Katilų salėje. Elektrinės ir muziejaus gimtadienio proga „Baltos lankos“ ETM lankytojams dovanos literatūrinių dovanų.

DEIVYDO PRASPALIAUSKO IR JONO LINGIO DEGUSTACINĖ VAKARIENĖ

Specialioje vasario 14-osios vakaro programoje (nuo 19.00) – Deivydo Praspaliausko ir Jono Lingio degustacinė vakarienė Energetikos ir technikos muziejuje. Nėra stipresnės meilės už meilę maistui. Registracija.

 

VASARIO 15 D., trečiadienis

 

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą ekskursijos nemokamos. Būtina registracija.

11.00 | „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ ir „Diena elektrinėje“
14.00 | „Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija“ ir „Tradicinė ir alternatyvi energetika“
17.00 | Apžvalginė ekskursija po muziejų ir „100 metų istorijos“

VIRSMO SALĖJE ekskusijos ir Tesla šou vyks kaip įprasta. Registracija ir bilietai – čia.

MONIKAZE. LAWS OF TESLA

Prie Virsmo salės Tesla ričių pulto – aštrios elektroninės muzikos, derinamos su švelniu vokalu, virtuozė Monikaze. Ji – klausytojams gerai pažįstamas ir aukštai vertinamas vardas, savo debiutiniu albumu „Chicken Wings“ pasirodęs greta tokių atlikėjų kaip „Dopplereffekt“ (festivalyje „Gaida“), „Algiers“ ir „First Hate“.

Sausį Monikaze grįžo iš pasirodymo prestižiniame kylančių Europos muzikos talentų festivalyje „Eurosonic Noorderslag“, vykstančio Nyderlanduose. Renginyje teikiami „Music Moves Europe“ apdovanojimai, kurių tikslas – atkreipti dėmesį į ryškiausiai kylančias Europos muzikos žvaigždes.

Sparčiai populiarėjančios kūrėjos antrąjį albumą „Waste of Space“ išleido britų įrašų kompanija „Moshi Moshi Records“, leidžianti tokių žinomų atlikėjų kaip „Hot Chip“, Moscoman, „Invisible Minds“ ar „Hercules & Love Affair“ kūrybą.

Renginio trukmė – 1 val. Pradžia – 20 val.
Kaina – 20 Eur.
Bilietus platina Paysera.
Vietų skaičius ribotas.

 

VASARIO 16 D., ketvirtadienis

 

„SCANORAMA“ – LIETUVOS KINO KRONIKOS

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ETM svečiuosis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Festivalio organizatoriai kvies įsitraukti į kinematografinį nuotykį ir pasijausti atradėjais, detektyvais bei keliautojais laike – Katilų salėje visą dieną bus rodoma programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą (1938)“.

Programos sudarytojas, kino restauratorius, archyvaras Aleksas Gilaitis: „Tai – iškalbingas istorinis dokumentas, atskleidžiantis gyvą ryšį tarp praeities ir dabarties. Keičiasi datos ir politinės aplinkybės, bet nesikeičia žmogaus žvilgsnis į save ir jį supančią aplinką. Tai – kinematografinis nuotykis, kuris paneigia, kad kronikos yra tik istorikų ir archyvarų teritorija.“

KNYGŲ MUGĖ

„Baltų lankų“ leidyklos knygos – leidyklos kainomis. Visą dieną pagrindinėje, Katilų salėje. Elektrinės ir muziejaus gimtadienio proga „Baltos lankos“ ETM lankytojams dovanos literatūrinių dovanų.

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą ekskursijos ir edukacijos nemokamos. Būtina registracija.

10.00 | Apžvalginė ekskursija po muziejų ir „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“
11.45 | „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ ir „Išrandame bateriją“
12.45 | „Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija“
14.00 | Interaktyvi ekskursija po salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“ ir „Kaip Tomui įsižiebė lemputė?“
16.00 | „Tradicinė ir alternatyvi energetika“
17.00 | „100 metų istorijos“ ir „3D spauda – nuo idėjos iki daikto“

VAKARINĖS EKSKURSIJOS 

19.30 | „Industrijos šešėlių kvapas“; „Vilniaus modernėjimo istorija“ (ETM stogo terasoje – su karštais gėrimais ir užkandžiais)
20.30 | „Industrijos šešėlių kvapas“ ; „Vilniaus modernėjimo istorija“ (ETM stogo terasoje – su karštais gėrimais ir užkandžiais)

VIRSMO SALĖJE ekskusijos ir Tesla šou vyks kaip įprasta. Registracija ir bilietai – čia.

 

VASARIO 17 D., penktadienis

 

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą ekskursijos ir edukacijos nemokamos. Registracija.

11.45 | „Išrandame bateriją“, „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje“
13.30 | „Kaip Tomui įsižiebė lemputė“, „Skorinos spaudos dirbtuvės“
15.15 | „Faradėjaus judesys“ ir „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė“
17.00 | „3D spauda – nuo idėjos iki daikto“

AUDIOVIZUALINIS PERFORMANSAS ANT SENŲJŲ KATILŲ „SOCIALINĖS JUNGTYS“

Vasario 17 d. 20 val. įvairių sričių menininkus vienijanti „Vilkta svetainė“ pristato audiovizualinį performansą ant istorinių senosios elektrinės katilų, „Socialinės jungtys“. Įvietintą performansą atliks atlikėjai, šokėjai, aktoriai, šiuolaikinio cirko kūrėjai. Idėjos autorius ir kuratorius – Povilas Bastys. Išsamus dalyvių sąrašas – čia.

„Socialinės jungtys“. Kūrėjų bendruomenė šiuo performansu ieško ir analizuoja visuomenėje kintančias, nusistovėjusias socialinio egzistavimo ribas bei rėmus. Kaip kalbame, sveikinamės,  judame, rengiamės ir vertiname, tai – pastoviai kintantis ne vien kultūros, bet ir laiko atspindys. Šios socialinės normos (ar tendecijos) – tarsi visuomenės variklis, kurio sudedamosios dalys, veikdamos kartu, sukuria tam tikrą energiją.

Performanso kūrėjai tyrinės ribas tarp buvusiu ir esamų visuomenės normų. Taip pat ieškos naujų raiškos formų, galimų būsimų socialinių kodų ir klišių. Performanso autoriai apjungs įvairias kūrybos kryptis: cirką, šiuolaikinį šokį, vaidybą, elektroninę muziką, balso atlikimą ir kita. Renginio metu žiūrovai bus kviečiami stebėti veiksmą bet kuriame iš trijų aukštų, nes performansas vyks ant senųjų garo katilų, išsidėsčiusių muziejaus centre.

Renginio trukmė – 1,30 val.
Kaina – 15,50 Eur.
Bilietus platina Paysera.

 

VASARIO 18 D., šeštadienis

 

ETM MOKSLO MUGĖ

Visą dieną ETM Katilų salėje šurmuliuos Mokslo mugė. Joje – chemijos ir mechanikos moksliniai eksperimentai, konstruosime lemputę, bateriją ar generatorių, susipažinsime su 3D spauda, kilnojamais ETM interaktyviais eksponatais, tarp jų – ir Tesla rite. Be to, muziejaus ekspozicijoje – nauji papildytos realybės eksponatai. Jus lydėsiantys ETM gidai-edukatoriai atsakys į visus mokslinius klausimus.

HAPPYENDLESS. TESLA OPERA

ETM naujojoje Virsmo salėje Tesla ritėmis – žaibais – gros elektronikos duetas „Happyendless“ (Andrius Kauklys ir Marius Narbutis). Programoje – kūriniai iš albumų „Utopia“ ir „Kinetika“, aranžuoti naujam instrumentui, Tesla ritėms, bei įelektrinantis reginys – milijonus voltų siekiantys elektros energijos išlydžiai.

„Happyendless“ klausytojų fantaziją transformuos į elektronus, kurių pagalba nuspalvins elektroninę kelionę po žiūrovų pasąmones.

„Apsėdimas kurti ką nors naujo, panaudoti vis kitas priemones, sprendimus ir sintezes, nepaliko nė sekundės abejonių, kad Tesla rites ir jų išlydžius reikia „pasikinkyti“ naujam atlikimui“, – sakė „Happyendless“ narys A. Kauklys.

19.00 – Durys
19.15–20.00 – DJ Benua
20.00 – „Happyendless. Tesla opera“
20.45–21.30 – DJ Benua

Kaina – 20 Eur.
Bilietus platina Paysera.
Vietų skaičius ribotas.

 

VASARIO 19 D., sekmadienis

 

„SCANORAMA“ – FILMO „DE HUMANI CORPORIS FABRICA“ PREMJERA

Vasario 19 d. 19 val. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kvies patirti kūniškąjį grožį ir siaubą – Katilų salėje vyks prancūzų režisierių Verenos Paravel ir Lucieno Castaingo-Tayloro dokumentinio filmo premjera „De Humani Corporis Fabrica“. Į ją žiūrovus palydės garso menininkės Aistės Noreikaitės smegenų impulsų kuriama muzika.

Prieš penkis šimtmečius anatomas André Vésale‘as pirmą kartą istorijoje atvėrė žmogaus kūną mokslui. Šiemet bebaimių dokumentalistų pora, žvelgdama per petį chirurgams, traumatologams ir kitiems daktarams, atveria žmogaus kūną kinui.

Aistė Noreikaitė – garso menininkė, kurianti interaktyvias garso instaliacijas ir performansus smegenų bangų, EEG, technologija. Menininkė pristatys garso patirtį „Vidiniai pasauliai“, kurios metu bus galima išgirsti, kaip skamba skirtingų žmonių smegenų bangos. Sąmoningai keičiant savo būsenas A. Noreikaitė siūlo apžvelgti žmogaus vidinio pasaulio struktūrą ir pasinerti į vidinės sutelkties reikalaujančią kelionę.

Seansą pristatys kino kritikas Narius Kairys.
Po premjeros – programos uždarymas.
Renginio kaina – 10,50 Eur.
Bilietus platina Paysera.

VISŲ RENGINIŲ METU

PARODA „SALVE, VILNIUS‘DCC“ KATILŲ SALĖJE IR ETM STOGO TERASOJE

Tęstinio projekto „Salve, Vilnius“ galutinė paroda „Salve, Vilnius’DCC“, skirta Vilniaus miesto unikalumui įamžinti jo 700 metų jubiliejaus proga.

Už kultūros renginių programą, bendradarbiavimą ir sklaidą nuoširdžiai dėkojame:
Vilniaus miesto savivaldybei, iniciatyvai „Vilnius 700“, Europos šalių kino forumui „Scanorama“, grupei „Happyendless“, atlikėjai Monikaze, LRT Opus, „Baltų lankų“ leidyklai, restoranui „Amandus“, „Vilktai svetainei“, „Open Tesla“ atlikėjams ir Aistei Noreikaitei.

Skip to content